BBP Genel Başkanı belediye seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve MKYK üyelerinden basın toplantısı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve MKYK üyelerinden basın toplantısı

HABER MERKEZİ 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, tüm il, ilçe ve beldelerde seçime katılma yeterliliğine ve buraların hepsinde aday gösterecek teşkilat gücüne sahip olduklarını belirtti.

Destici, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Toplantısı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak, "Parti olarak yerel seçimlere hazırız. Bütün il, ilçe ve beldelerde seçime katılma yeterliliğine ve buraların hepsinde aday gösterecek teşkilat gücüne ve kararlılığına sahibiz." dedi.

Tüm hazırlıkları Türkiye'nin tüm seçim çevrelerinde seçime katılacak şekilde yaptıklarını bildiren Destici, aynı zamanda Cumhur İttifakı'nın bir parçası olduklarını ve bu konudaki hassasiyetlerini koruduklarını vurguladı.

PKK ve KCK bağlantılı 82 kişinin Türkiye'deki mal varlıklarının dondurulduğunu anımsatan Destici, şöyle konuştu:

"Meclisteki siyasi bölücülerin dokunulmazlığının da süratle kaldırılması lazım. Hatta gerekiyorsa, yasalarımızda, Anayasamızda bir değişiklik yaparak, terörden yargılananlar, yargılama sonuçlanmamış dahi olsa milletvekili ya da belediye başkan adayı olamamalılar."

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel'in "Kürtler bu ülkede daha az eşittir" açıklamasına değinen Destici, şu ifadeleri kullandı:

"'Kürtler bu ülkede daha az eşittir' ne demek? Bu büyük bir siyasi bölücülüktür. Milletin arasına nifak tohumu ekiyor. Bu milletin bir grubunu, milletine karşı harekete geçmeye davet ediyor. Bir gruba 'sen daha az eşitsin, diğer grup senden çok daha haklara sahip, sen daha az haklara sahipsin' dersen orada bir galeyan meydana getirirsin ve terör örgütüne doğru yönlendirmiş olursun."

Destici, 17 Aralık'ta da bütün il, ilçe, belde ve ocak başkanlarıyla, partinin genel olağan istişare toplantısını gerçekleştireceklerini kaydetti.