HEDEP: Türkiye’nin her yerinde aday çıkarmayı düşünüyoruz

HABER MERKEZİ 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Sözcüsü Ayşegül Doğan, ön seçim ve kent uzlaşısıyla adaylarını belirleyeceklerini belirterek, Türkiye’nin her yerinde aday çıkarma eğilimini Parti Meclisinde değerlendireceklerini söyledi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Sözcüsü Ayşegül Doğan, partisinin Merkez Yürütüme Kurulu’nun (MYK) yerel seçimlere ilişkin aldığı kararlara ilişkin HEDEP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

HEDEP Merkez Yürütme Kurulu, belediye seçimlerinde HEDEP'in haritası, HEDEP'in isminin Yargıtay tarafından reddedilmesi gibi birçok hassas soru ve konu üzerinde iki gündür toplanıyor.

Belediye seçimlerinin HEDEP için yeni bir süreç olduğunu söyleyen Sözcü Doğan, toplantıda partinin Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan’ın Hakkari'de yaptığı, “Halkımız bizden her yerde seçime adaylarımızla girmemizi istedi” şekildeki açıklamalarını anımsatarak, bu durumun ilgili kurulların da tartışıldığını belirtti.

Seçimlere Türkiye’nin her yerinde adaylarla girmeyi düşündüklerini aktaran HEDEP Sözcüsü, şu ifadeleri kullandı:

“MYK’mız ciddiyetle tartışıp değerlendirdi ve Türkiye'nin her yerinde yerel seçimlere adaylarımızla girme eğilimi ortaya çıktı. Bu karar MYK önerisi olarak parti meclisinde değerlendirilecek. Daha önce yaptığımız birinci ve ikinci parti olduğumuz yerlerde aday adayı başvurularımızın 27 Kasım’da başladığını ve 10 Aralık’a kadar süreceğini açıklamıştık. Batı illerinde de komisyonlarımız kuruldu. Aday adayı başvurularını almaya başladık. Yani Türkiye’nin her yerinde yerel seçimlere kendi adaylarımızla girmek için hazırlıklarımız tamamlandı.”

Açıklamasında kayyım konusuna değinen Doğan, “Kayyımları kalıcı hale getirmeye çalışanlar da bilsinler ki; partimize gönül veren, oy veren ve bunun için ağır bedeller ödeyenler, kayyım rejimine en güçlü cevabı kendilerine ve kentlerine kazandırarak verecekler.” dedi.