İyi Parti'den CHP'ye ret: "İYİ Parti ile bir sıkıntımız olduğunu düşünmeyin"

HABER MERKEZİ 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel'in İYİ Parti lideri Meral Akşener'e yaptığı yerel seçimde "iş birliği" teklifi İYİ Parti Genel İdare Kurulu'nda reddedildi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "GİK, 2024 yerel seçimlerine İYİ Partimizin hür ve müstakil olarak girme kararını almıştır. Karar oy çokluğuyla alındı. Tartışmaya kapalı." dedi.

CHP Başkanı Özgür Özel, partisinin bugünkü grup toplantısında konuya değinerek, “Dün İYİ Parti GİK kararı açıklandı. Alınacak karara saygılıyız demiştim. Eski dosttan düşman olmaz. İYİ Parti ile bir sıkıntımız olduğunu düşünmeyin. Bundan sonra ittifak arayışımızı toplumsal tabana yayacağız.” diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da partilerin aldığı kararlara karışmadıklarını belirterek, “Ankara'da 4 milyon 200 bin seçmen var ve hepsinin oylarına talibiz. Ankara için hizmet ve proje üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK), CHP’nin "yerel seçimde ittifak değil iş birliği yapalım" teklifini 35 GİK üyesinin "hayır", 14 üyesini "evet" kullanmasıyla reddetmişti.