Erdoğan Diyarbakır'da konuşuyor

Bir dizi temel atma ve açılış törenine katılmak üzere Diyarbakır'da bulunan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halka hitap ediyor.

Haber Merkezi- Bir dizi temel atma ve açılış törenine katılmak üzere Diyarbakır'da bulunan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halka hitap ediyor.

Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Biz Diyarbakıra seviyoruz seveceğiz. Bu kardeşiniz yönetimde olduğu sürece kimse size dokunamaz. Sizin hakkınızı hukukunuzur uzatmaya kalkan herkes karşısında beni ve arkadaşlarımı bulur. Diyarbakır bizim kalbimiz. Diyarbakır Türkiye'nin mührüdür. Bizim geçmişimiz gibi geleceğimiz de ortak.16 Nisan bizim için ve Diyarbakır için yepyeni bir dönemin müjdecisi olacaktır.
Büyük Türkiye için evet mi güçlü Türkiye için evet miyim istikrarlı Türkiye için evet mi?
Diyarbakır beni mahcup etmeyecek değil mi? 1000 yıldır birlikte yaşadığımız bu coğrafyada birliğimize yönelik saldırılara beraber karşı koyduk.

Cumhuriyetimizi kurarken Diyarbakır Ankara'nın yanında yer aldı

Cumhuriyetimizi kurarken Diyarbakır Ankara'nın yanında yer aldı. Özellikle darbe dönemlerinde sıkı yönetim dönemlerinde Diyarbakıra yanlış yapılmadı mı?

Sizler Mevlam Kerimdir diyerek sabrettiniz

Diyarbakır zülmü daha ağır şekilde yaşadı. Sizler Mevlam Kerimdir diyerek sabrettiniz. Kardeşlerim 2001 yılında bir araya geldik arkadaşlarımızla. 2002'de iktidara gelince kolları sıvadık geçmişte yapılan hataları düzeltmeye çalıştık. Biz tüm sorunların çözümü için kararlı bir şekilde çalıştık.

Diyarbakır kayapınar da da bir şehir hastanesi çalışmamızda sürüyor.

Diyarbakır'a şanına yakışır bir stadyuma kavuşturmak istedik

Diyarbakır'a şanına yakışır bir stadyuma kavuşturmak istedik. İnşallah bu ağustos ayında hizmete girecek. GAPın en önemli Solana projeleri Diyarbakır'da.

 

Diyarbakır'da 11.000 konut sahiplerine teslim edildi.
Sur içini Diyarbakıra yakışır bir şekilde inşa etmek istiyoruz. bölgenin alt yapısı baştan sona yenileniyor.sur içine 44 adet Diyarbakır evi yapıp turizmin hizmetine sunacağız.

Benim Kürt kardeşlerim çocuklarını yiyeceklerini alacaklar yanına Hevsel bahçelerinde dolaşacaklar. Mağdur etmeden bu işleri yapmaya çalışıyoruz. İnşallah iki yıl içinde tüm çalışmaları sonuçlandırmış olacağız.

Merkezleri programları kapsamında Diyarbakır'da tam 6 katrilyon yatırım yapmayı planlıyoruz.Diyarbakır ithalatı ve ihracatıyla maalesef şuan Türkiye illeri arasında 65. sırada.

Huzurun olmadığı istikrarın olmadığı bir yerde kimse gelip yatırım yapmaz.

Siz 15 Temmuz gecesi F-16 lardan kaçtınız  mı? Tanklara karşı duran sizdiniz değil miydiniz?

Başbakanlığı döneminde kürtçe yayınlar serbest oldu mu, cezaevlerinde kürtçe konuşma serbest oldu mu, seçim propagandası kürtçe yapılabildi mi, biz özgürlüklerin teminatıyız.

Biz Herkesle görüşmeye hazırız

Biz herkesle görüşmeye hazırız tek bir şartımız var ama kimsenin elinde silah olmayacak.

Yeni sistemin her alanda sizlere katkıları olacaktır.80 milyon vatandaşımıza tek millet demeye devam edeceğiz.

Onlar Kandil'e gönderiyor biz sizi parlementoya çağırıyoruz. Olağan üstü hal hükümetin ve meclisin denetimindedir. Sadece terörle mücadele dönemlerinde uygulanır.

Ben hayır diyene terörist demiyorum Kılıçdaroğlu yalan söyleme. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu. Kim hayır diyor? Pensilvanya hayır diyor,Kandil hayır diyor. Bunlar Avrasya Tüneli'ne, yavuz sultan Selim köprüsüne, hayır dediler. Biz onlara rağmen bu yatırımlar yapmaya devam ediyoruz.

16 Nisan için çok çalışacağız, anneler hanımlar kapı kapı dolaşacağız tamam mı.