Özgür Özel: AYM kararının bir an önce uygulanması gerekir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay'a yönelik “hak ihlali” kararına ilişkin, "Bu kararın bir an önce uygulanması gerekir. Uygulanmadığı her dakika Türkiye'yi dünyaya rezil etmektedir." dedi.

CHP Genel Başkanı Özel, AYM'nin Can Atalay hakkında 2. kez "hak ihlali" kararı vernesine ilişkin gazetecilere açıklama yaptı.

"Bu sorulara muhatap olmak gerçekten beni utandırıyor ama Türkiye'deki herkesi bu gündemle meşgul etmek birilerini utandırmıyor" diyen Özel, “Yanlış yapanlar Türkiye'yi sürekli mahcup edenler, Türkiye'yi hem kendi içinde hem dünyada tartıştıranların artık bu Yüksek Mahkeme kararlarından ders alması gerekir. Gerçeği çarpıtanlara, hukukun üstünlüğünü kabul etmeyenlere ve sürekli Türkiye'yi tartıştıranlara sormak lazım.” ifadelerini kullandı.

Bundan öncekiler gibi bu kararın da bir an önce uygulanması gerektiğini söyleyen Özel, “Uygulanmadığı her dakika Türkiye'yi dünyaya rezil etmektedir." dedi.