Ahmed Hoşyar: Erbil Uluslararası Havalimanında seferler normal seyrinde devam ediyor

Erbil Uluslararası Havalimanı Müdürü Ahmed Hoşyar
Erbil Uluslararası Havalimanı Müdürü Ahmed Hoşyar

HABER MERKEZİ

Erbil Uluslararası Havalimanı Müdürü Ahmed Hoşyar, akşam saatlerinde düzenlenen drone saldırısı nedeniyle Erbil Uluslararası Havalimanında herhangi bir maddi zarar meydana gelmediğini belirterek, “Havalimanında seferler normal seyrinde devam ediyor.” dedi.

Hoşyar, Kurdistan24’e konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Drone saldırısı nedeniyle Erbil Uluslararası Havalimanında herhangi bir maddi zarar meydana gelmediğini belirten Hoşyar, “Havalimanındaki uçuşlar durmadı. Seferler normal seyrinde devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Kürdistan Anti Terör Biriminden yapılan açıklamada, 25 Aralık 2023 Pazartesi günü Erbil saatiyle 16.03’te Uluslararası Koalisyon'un Erbil Uluslararası Havalimanındaki askeri üssüne yönelik bomba yüklü droneyle saldırı düzenlendiği bildirilmişti.

Açıklamada, saldırı sonucu herhangi bir can kaybı yaşanmadığı ve Erbil Uluslararası Havalimanında uçuşların normal seyrinde devam ettiği ifade edilmişti.

Irak Silahlı Kuvvetler Başkomutanlığı Sözcüsü Yahya Resul, 25 Aralık 2023 Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Erbil Uluslararası Havalimanı yakınındaki drone saldırısını terör eylemi olarak nitelendirirken, bu suç eylemlerinin Irak'ın çıkarlarına, bölgesel ve uluslararası ilişkilerine zarar vermeyi hedeflediğini belirtmişti.