KYB güçlerinden Teğmen Rizgar Hamadamin'in evine baskın

HABER MERKEZİ 

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Komando ve Terörle Mücadele güçleri, Süleymaniye’de Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi'nde görevli Teğmen Rızgar Hamadamin'in evine baskın düzenledi.

Rızgar Hamadamin'in eşi Awaz Latif, Kurdistan24’e yaptığı açıklamada, “Bu güçler zorla evimize girdiler ve sen onun eşi misin dediler ben de evet dedim. Sonra kendisi (Rızgar Hamadamin) nerede Eji Emin’in yanına mı gitti dediler ben de evet gururla yanına gidiyor diye yanıt verdim.” dedi.

Eşi Hamadamin’in 14 yaşından bu yana Peşmerge olduğunu belirten Awaz Latif,  yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Evimize ikinci kez asker gönderiyorlar. 100'den fazla silahlı adam evimize geldi. Evde tek başımaydım, beni bir odaya kilitleyip telefonumu aldılar. Evimizden istedikleri eşyaları almışlar. Rızgar’ın hizmetinin tüm karşılığı bu muydu? Evimize gelen güçler komando ve terörle mücadele güçleriydi. Bakrajo güvenlik müdürü de onlara eşlik ediyordu.”

“Evimizden üç milyon dinar ve iki araba dolusu eşya aldılar.” diyen Awaz Latif, “Silahlı adamlardan biri bana saldırdı ve beni götürmeye çalıştı, evimizdeki tüm askeri teçhizatı bir arabaya koyup götürdüler.” ifadesini kullandı.