DEM Parti, yerel seçimde aday çıkaracağı 7 ili daha açıkladı

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan
DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan

HABER MERKEZİ

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde aday çıkaracağı 7 ili daha açıkladı.

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, partisinin genel merkezinde  düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sözcü Doğan, Ankara, Antalya, Samsun, Bolu, Kocaeli, Konya ve Kayseri olmak üzere Türkiye'nin batısındaki 7 ilde de aday çıkaracaklarını bildirdi.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan’ın Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’le yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama yapan Doğan, DEM Parti Eş Genel Başkanlarının da CHP Genel Başkanının da yerel seçimlerde güç birliğini görüşmede gündeme aldıklarını açıkladıklarını hatırlattı.

Doğan, her iki partinin ilgili komisyonlarının çalışmaları yürüteceğini belirterek, "Henüz netleşen bir şey yok. Çalışmalar ilerledikçe kamuoyu düzenli bir biçimde bilgilendirilecek, tüm süreçlerde olageldiği gibi açık ve şeffaf bir biçimde bunları sizlerle paylaşacağız.” dedi.

DEM Parti, ilk etapta aday göstereceği 27 ilçeyi açıklamıştı.

Türkiye'de yapılan 2019 seçimlerinde DEM Parti'nin Antalya ve Ankara'da aday çıkarmamasıyla belediye yönetimi AK Parti'den Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) geçmişti.