DEM Parti: 9 Şubat’a kadar İstanbul adayımızı açıklayacağız

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan
DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan

HABER MERKEZİ

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, yerel seçime kendi adayları ile gireceklerini, İstanbul ve diğer illerdeki adaylarını 9 Şubat’a kadar açıklayacaklarını duyurdu.

Sözcü Ayşegül Doğan, partisinin binasında 31 Mart’taki yerel seçimlere ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

DEM Parti olarak İstanbul seçimlerine kendi adaylarıyla girmeye karar verdiklerini belirten Sözcü Doğan, “İlgili kurumlarımız aday belirleme çalışmalarına başladı. 9 Şubat’a kadar hem İstanbul adaylarımızı hem de diğer kentlerde aday göstereceğimiz yerleri ve adayların isimlerini paylaşacağız.” dedi.

Doğan, Başak Demirtaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak gösterilip gösterilmeyeceği sorusunu, “Başak Demirtaş da aday havuzumuzda. Havuzumuzda birbirinden değerli isimler var. Bütün bunları 9 Şubat’a kadar belirlemiş olacağız. Kamuoyuna yansıyan pek çok ismin havuzumuzda olduğu, değerlendirildiği ve onlarla istişareler yapıldığının da bilinmesini isterim.” şeklinde yanıtladı.