Kurum'dan, İmamoğlu'nun açıklamalarına tepki: Bu konu siyaset üstüdür

Murat Kurum ve Ekrem İmamoğlu
Murat Kurum ve Ekrem İmamoğlu

HABER MERKEZİ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'da 650 bin konutun dönüşümü ile ilgili sözleri üzerine, "Bu konu siyaset üstüdür." dedi.

İBB Başkan Adayı Kurum, mevcut İBB yönetiminin 650 bin konutun dönüşüm sözünü “olmaması gereken” bir proje olarak değerlendirmesine ilişkin X sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Murat Kurum, paylaşımında, “İstanbul’da 600 bini acil dönüşmesi gereken 1.5 milyon riskli konut varken, mevcut İBB Başkanının (Ekrem İmamoğlu) 650 bin konut dönüşüm sözümüzü “olmaması gereken” bir proje olarak görmesine şaşırmadım. Sürekli bahane üreten, kentsel dönüşüm projelerine dava açan bir anlayışın kabiliyetlerinin, İstanbul için vizyonlarının bizim projelerimizi kavrayabilecek düzeyde olmasını beklemiyorum. Hep söylüyoruz: Bu konu siyaset üstüdür. İstanbul'un deprem gerçeğine karşı kaybedecek 1 saniyesi dahi yoktur.” ifadelerine yer verdi.

1 Nisan sabahının geleceğe güvenle bakmak isteyenlerin günü olacağını belirten Kurum, “Halkımızın gönlü ferah olsun. Milletimizin meselelerini dert etmeyenlerden, bunları siyasi malzeme yapanlardan 31 Mart’ta kurtulacağız. 1 Nisan, İstanbul’un geleceğine endişesiz ve güvenle bakmak isteyenler için yeni bir gün olacak.” dedi.