Başkan Mesud Barzani'den teşekkür mesajı

Başkan Mesud Barzani
Başkan Mesud Barzani

HABER MERKEZİ

Başkan Mesud Barzani, yayımladığı mesajında, "Aziz Kürdistan halkının acılarımıza ortak olmasını saygı ve takdirle karşılıyoruz." dedi.

Başkan Barzani, 26 Şubat 2024 Pazartesi Günü, Zekiye Mele Mustafa'nın taziye merasiminin sona ermesinin ardından bir mesaj yayımladı.

Kendisi ve tüm Barzani ailesi adına taziyeye katılanlara teşekkür eden Mesud Barzani, “Aziz Kürdistan halkının acılarımıza ortak olmasını saygı ve takdirle karşılıyoruz. Uzaktan yakından gelip dertlerimizi paylaşan herkese minnettarım.” ifadesini kullandı.

“Taziye merasiminin kalabalığına katlanan, halkı ağırlayan Selahaddin ilçesinin sevgili vatandaşlarına teşekkür ediyorum. Misafirlere kolaylık sağlayarak emek veren Peşmerge güçlerine, güvenlik birimlerine ve sağlık ekiplerine teşekkürümü sunuyorum.” diyen Mesud Barzani, mesajında sözlerine şöyle devam etti:

“Şahsım ve Barzani ailesi adına, merhum kız kardeşimiz Zekiye Mele Mustafa Barzani’nin taziye merasimine katılarak acılarımızı paylaşan Iraklı ve Kürdistan Bölgesi’ndeki yetkililere, hükümet ve parti yetkililerine, Irak Parlamentosu üyelerine, büyükelçilere, konsoloslara, ülke ve uluslararası kuruluşların temsilcilerine, Irak'ın dini liderlere, aşiret reisleri ve temsilcilere, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, akademisyenlere, siyasetçilere, Peşmerge güçlerine, güvenlik teşkilatlarına, idari ve siyasi yetkililere ve gazetecilere şükranlarımızı sunuyoruz. Allah'tan herkesi keder ve beladan uzak tutmasını niyaz ediyorum.”