Başbakan ​​Barzani, Don Bacon ve Elissa Slotkin ile görüştü

Başbakan ​​Barzani, Don Bacon ve Elissa Slotkin ile görüştü
Başbakan ​​Barzani, Don Bacon ve Elissa Slotkin ile görüştü

HABER MERKEZİ

ABD Kongresi Kürt Destek Derneği Eş Başkanı Don Bacon, Kürdistan Bölgesi'nin bölgede bir istikrar ve umut ışığı olduğunu söyledi.

Bacon, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur ​​Barzani'yi Temsilciler Meclisinde ağırlamaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Kürdistan Bölgesi'nin bölgede bir istikrar ve umut ışığı olduğunu dile getiren ABD’li yetkili, Peşmerge güçlerine hava savunma sistemleri sağlama teklifinin, ABD Kongrenin Kürt halkının İran destekli silahlı grupların saldırılarına karşı kendilerini savunma konusundaki kararlılığını gösterdiğini kaydetti.

Kongre Üyesi Elissa Slotkin ise Kürdistan Bölgesi’ndeki bileşenleri desteklediğinden dolayı Başbakan Barzani'ye teşekkür etti.

Başbakan ​Barzani ile görüşmesinin ardından X hesabından yaptığı açıklamada, “Görüşmede, Orta Doğu'daki mevcut durum ve İran'ın Erbil'e yönelik saldırıları ele alındı.” ifadelerini kullandı.

Kürdistan Bölgesi Hükümetinin bölgede güvenlik ve istikrarı desteklemek için uzun yıllardır ABD ile yakın iş birliği içinde olduğunu belirten Slotkin, Başbakan Barzani'ye Hristiyanlara, Ezidilere ve diğer bileşenlere verdiği destekten dolayı teşekkür etti.