Erdoğan: “Gizli pazarlıkların döndüğü bir seçim süreci yaşıyoruz”

HABER MERKEZİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul'u gerçek sahiplerine teslim edeceklerini” belirterek, “Gizli pazarlıkların döndüğü bir seçim süreci yaşıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlik Aşkıyla Yeniden İstanbul programında konuştu.

Muhalefete çıkış yapan Erdoğan, “Sizlerin de takip ettiği gibi 14-28 Mayıs'taki sinsi oyunun bir benzerini diğer bazı yerlerde birlikte İstanbul'da da tekrar kurdular. Kimsenin itiraf edemediği gizli pazarlıkların döndüğü bir seçim süreci yaşıyoruz. Yıllardır ağızlarını her açtıklarında şeffaflıktan dürüstlükten bahsedenlerin foyası her gün biraz daha ortaya çıkıyor. Haftalardır ne para kulelerinin makul ve mantıklı bir izahını yaptılar, ne de gizli pazarlıkların arkasında neler olduğu açıkladılar. Tutarsız mantıksız, özellikle siz gençlerin aklıyla alay eden ifadelerle bu skandalları gözden kaçırmaya kalktılar.” diye konuştu.

İstanbul'un son 5 senedir bir fetret devri yaşadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Trafik başta olmak üzere her alanda İstanbul geriye gitti. İrtifa kaybetti. Meydanlarda söz veren ama tutmadığı sözler hatırlatılınca unuttum diyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Fatih'in emaneti bu aziz şehrin 5 yılını heba edenlere bir kez daha aynı fırsatı vermemek gerekiyor. Bu şehri İstanbul'u depreme hazırlıktan ulaşım sorununun çözümüne her alanda Türkiye Yüzyılı belediyeciliğine hazırlamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) hedef alan Recep Tayyip Erdoğan, “Biz CHP'yi çöp, çukur, çamur olarak tanımladık. Şu an gene aynı. Bakıyorsunuz, şöyle bir asfalt dök ya. Yok, her tarafı çukur. İnşallah pazar günü devran değişecek, İstanbullu bir 5 yıl daha bu adama İstanbul'u vermez. Şimdi biz yeniden İstanbul diyoruz ve inşallah İstanbul'u gerçek sahiplerine teslim edeceğiz. Vatandaşlarımın benim İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de bunlara bir daha yol vermeyeceğine inanıyorum.” dedi.