Diyarbakır Belediyesinde tüm harcama işlemleri durduruldu

HABER MERKEZİ 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) kazandığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde harcama işlemlerinin yapılması ikinci bir duyuruya kadar askıya alındı.

Türkiye genelinde 31 Mart 2024’te gerçekleştirilen mahalli idareler genel seçimleri düzenlenmiş, DEM Partili Ayşe Serra Bucak Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti.

Bucak'ın, ödeme, ihale, alım-satım işlemleriyle ilgili belediye bünyesindeki kuruluşlara yazı göndererek tüm harcama işlemlerini durdurduğu bildirildi.

ANKA'nın aktardığına göre yazıda, şu ifadelere yer verildi:

“31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen mahalli idareler seçiminin ardından belediyemizin başkanlık seçiminde birinci olup 08/04/2024 tarihi itibariyle görev mazbatamı ilgili seçim kurulunda alıp belediye başkanlığı görevini icra etmeye başladım. Göreve başlama tarihinden itibaren belediyenin tüm birimlerinde, bağlı idari müdürlükler ve tüm şirketlerinde her türlü ödeme, harcama, ihale, doğrudan temin, mal ve hizmet alımı, personel alımı, araç kiralama, alım-satım, gayrimenkul kiralama, alım-satım vb. tüm iş ve işlemler ikinci bir emre kadar durdurulmuştur.”