Başkan Barzani, Ezidi Miri ve Ezidi Ruhani Meclisi ile bir araya geldi

HABER MERKEZİ 

Başkan Mesud Barzani, Ezidilerin Kürdistan halkının sevilen bir parçası olduğunu belirtirken, Ezidilere geleneklerine bağlı kalmaları çağrısında bulundu.

Mesud Barzani, bugün (21 Nisan Pazar) Salahaddin’de Irak ve Dünya Ezidileri Miri Hazım Tahsin Beg ve Ezidi Ruhani Meclisi ile bir araya geldi.

Görüşmede konuk heyet, Ezidilere her zaman destek verdiği ve Ezidiler arasındaki refah, birlik ve beraberliği önemsediği için Başkan Barzani'ye teşekkür etti.

Başkan Barzani'den taleplerini desteklemeye devam etmelerini isteyen heyet, Ezidileri bölmeye yönelik her türlü girişimi engellemesi konusunda da Başkan Barzani’ye çağrıda bulundu.

Ezidilerin Kürdistan halkının sevilen bir parçası olduğunu vurgulayan Başkan Barzani ise Ezidilere geleneklerine bağlı kalmaları, dış seslerin kendilerini etkilemesine izin vermemeleri ve atalarının vatanını terk etmeme çağrısında bulundu.

Başkan Barzani ayrıca, bazı partilerin Bağdat'ta Ezidi emiri atama ve Ezidilerin işlerine müdahale etme çabalarına değinirken, Ezidi kardeşlere destek olmak için elinden geleni yapacağını ve dış meselelerin Ezidilere empoze edilmesine izin vermeyeceğini vurguladı.