Galler'de okulda saldırı: Yaralılar var

HABER MERKEZİ 

Galler'in Ammanford kentindeki okulda düzenlenen bıçaklı saldırı olayında 3 kişi yaralanırken, 1 kişi gözaltına alındı.

İngiliz medyasında yer alan habere göre Galler'de Ysgol Dyffryn Amman Okulunda (Amman Vadisi Okulu) bıçaklı saldırı düzenlendiği ihbarı üzerine, çok sayıda polis olay intikal etti.

İki ambulans helikopterin de hazırda bekletildiği olayın ardından çok sayıda veli, sosyal medyada, okula giriş ve çıkışların kapatıldığı mesajlarını paylaştı.

Bölgeden sorumlu Dyfed-Powys Polis Teşkilatından yapılan açıklamada, okuldaki bıçaklı saldırıda 3 kişinin yaralandığı, olayla ilgili 1 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Şüphelinin dışında başka birinin olayla bağlantısı olmadığı ifade edilen açıklamada, sosyal medyada dolaşıma giren olay görüntülerinin kaldırılması için de girişimde bulunulduğu duyuruldu.

Olaya ilişkin X hesabından açıklama yapan İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Galler Bölgesel Başbakanı Vaughan Gething ve İngiltere İçişleri Bakanı James Cleverly, ilk müdahaleyi yapan sağlık ekibi ve güvenlik güçlerine teşekkür etti.

Bakan Cleverly, saldırıyla ilgili sürekli bilgilendirildiğini, gerekli inceleme ve soruşturmanın sürdürüldüğünü kaydetti.