Irak Başbakanı Sudani'den İran'a başsağlığı mesajı

Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindekilerin yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybetmesi dolayısıyla İran Hükümeti ve halkına başsağlığı diledi.

Muhammed Şiya Sudani, İran Cumhurbaşkanı Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve beraberindekilerin, 19 Mayıs Pazar günü yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybetmesi dolayısıyla başsağlığı mesajı paylaştı.

İbrahim Reisi, Hüseyin Emir Abdullahiyan ve beraberindekilerin vefat haberinden “derin üzüntü” duyduğunu belirten Sudani, İran Dini lideri Ali Hamaney, ülke hükümeti ve halkına başsağlığı diledi.

Ne olmuştu?

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, 19 Mayıs Pazar günü helikopterle, İran-Azerbaycan sınırında bir barajın açılış törenine katılmıştı.

İran devlet televizyonu, İbrahim Reisi’nin helikopterinin bölgeden dönerken sert iniş yapması suretiyle kaza meydana geldiğini, Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, Doğu Azerbaycan Eyalet Valisi Malik Rahmeti ve Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Ali Haşim'in de helikopterde bulunduğunu duyurmuştu.

Arama kurtarma ekipleri olumsuz hava koşulları nedeniyle çalışmaların güçlükle sürdüğünü bildirmişti.