Erdoğan’ın beklenen CHP ziyaretinde oturma düzeni belli oldu

Özel'in AK Parti ziyareti (Arşiv)
Özel'in AK Parti ziyareti (Arşiv)

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP’ye yapacağı iade-i ziyarette nasıl ağırlanacağı merak konusu olurken, ziyarette oturma düzeni belli oldu.

Duvar'da yer alan habere göre Cumhurbaşkanlığından CHP’ye henüz bir randevu talebi gitmedi ama ziyaretin bir sürpriz olmazsa haziran ayının ilk yarısında gerçekleşmesi bekleniyor.

Edinilen bilgiye göre 18 yıl sonra yapılacak ziyarette Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in makam odasında misafir edilecek.

Önceki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından aynı şekilde kullanılan makam odasındaki oturma düzeninde Erdoğan’ın ziyareti için değişiklik düşünülmüyor.

CHP Genel Başkanının makam odasında diğer siyasi parti genel başkanları nasıl ağırlanıyorsa Cumhurbaşkanı Erdoğan da öyle ağırlanacak. İki lider aynı hizada bulunan tekli koltuklara oturacak. Ziyarete eşlik edenler olursa onlar da tekli koltukların iki yanındaki kanepelerde yerlerini alacak. Böylece AK Parti Genel Merkezi’ndeki görüşmede tartışma yaratan “boş koltuk” görüntüsüne izin verilmeyecek.