Başkan Barzani: Mayıs Devrimi, Kürdistan halkının düşmanlarına açık bir mesaj verdi

Başkan Mesud Barzani, elde edilen başarıların, şehitlerin kanının, halkın, Peşmergelerin, Mayıs Devrimi savaşçılarının ve Kürdistan halkının tüm devrimlerinin acılarının ürünü olduğunu belirtti.

Başkan Barzani, Mayıs Devrimi’nin 48. yıl dönümü vesilesiyle yayınladığı mesajında, “Mayıs Devrimi halkımızın tarihinde önemli bir aşamadır ve Kürdistan halkının değerli bir direniş ve diriliş deneyimidir.” dedi.

Yerinden edilme sonrasındaki dönemde ve muhaliflerin çeşitli baskıları altında, Mayıs Devrimi’nin ayrıntılı bir plan ve yüksek inançla başlatıldığının altını çizen Başkan Barzani, “Büyük Eylül Devrimi'nin değer ve hedeflerini taşıyan Mayıs Devrimi, Kürdistan halkının tüm düşmanlarına açık bir mesaj verdi.” ifadesini kullandı.

Mayıs Devrimi’nin ilk şehidi Seid Ebdula ve tüm Kürt şehitlerinin ruhuna selam gönderen Başkan Barzani, mesajında, “Başarılar şehitlerin kanının, halkın, Peşmergelerin, Mayıs Devrimi savaşçılarının ve Kürdistan halkının tüm devrimlerinin acılarının ve sıkı çalışmasının ürünüdür.” sözlerine yer verdi.