Hükümet Sözcüsü Hewramani'den yazılı açıklama

Kürdistan Bölgesi Hükümet Sözcüsü Peşewa Hewramani, Irak Parlamentosunun 2024-2025 yılları bütçe tablolarını onaylamasına yönelik yazılı bir açıklama yayınladı.

Sözcü Hewramani, bugün (3 Haziran 2024) yayınladığı açıklamada, “Artık Başbakan'ın çalışmaları ve toplantıları sonuç vermeye başladı ve Kürdistan Bölgesi halkının mali hakları kanunla tesis edilecek. Başbakan, maaş ve bütçenin diğer konulardan ayrı tutulması için çalıştı.” dedi.

“Bazı Kürt vekillerin maaş kesintilerinin sözcüsü haline geldiğini” belirten Sözcü Hewramani, “Yerel medya da hükümete ve Başbakan’ın çabalarının sonuçlarına karşı muhalefet, propaganda ve nefret dolu haberlerle meşgul.” ifadesini kullandı.

Hükümet Sözcüsü Hewramani, “Ancak Kürdistan halkına, refah ve halk haklarının korunması sürecinin Irak anayasası çerçevesinde devam edeceği ve güvenle savunulacağı konusunda güvence veriyoruz. Maaş kesintisi cephesinde olanlar her zamanki gibi hayal kırıklığına uğradı. Başbakan, maaşı alan olsun siz de maaş kesen.” sözlerini paylaştı.