Diler Muhammed: Erbil'e son 10 günde 102 binin üzerinde turist geldi

Erbil Turizm Genel Müdürü Diler Muhammed, bu yılki turist sayısının önceki yıllara göre daha fazla olduğunu ve Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani’nin turizm sektörüne büyük önem verdiğini belirtti.

Erbil Turizm Genel Müdürü Muhammed, Kurdistan24’e yaptığı açıklamada, turistleri ağırlamak için tüm hazırlıkların yapıldığını ve Erbil'e sadece Şerawa sınır noktasından son 10 günde 102 binin üzerinde turistin geldiğini aktardı.

“Bir haftalık tatiller ve havaların sıcak olması nedeniyle bu yıl turist sayısının önceki yıllara göre daha fazla olması, Erbil'e ve turistik merkezlerine daha fazla turist gelmesine neden oluyor.” diyen Diler Muhammed, 9’uncu kabinenin turizm sektörüne verdiği önemi şu ifadelerle anlattı:

“Kürdistan Bölgesi Başbakanı turizm sektörüne büyük önem veriyor. Bu bağlamda Kürdistan Bölgesi Yönetimi Hükümeti dokuzuncu kabinesi yatırım düzeyinde ise en çok bu sektöre önem verdi.”

Erbil ilini ziyaret eden turistlere uygun bir ortam hazırladıklarını kaydeden Diler Muhammed, Erbil turizm ekiplerinin istenmeyen olayların yaşanmaması için turistik mekanların yoğunluğunu sürekli takip ettiğini dile getirdi.