Bayram tatilinin 4 günlük bilançosu: 26 ölü, 5 bin 345 yaralı

FOTO: Arşiv
FOTO: Arşiv

Kurban Bayramı tatilinin ilk 4 gününde yaşanan trafik kazalarında 26 kişinin hayatını kaybettiği, 5 bin 345 kişinin ise yaralandığı açıklandı.

Türkiye İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda bayram tatilinin 4 gününde meydana gelen trafik kazalarına ilişkin bilgi verdi.

9 günlük bayram tatilinin ilk 4 gününde yaşanan trafik kazalarında 26 kişinin hayatını kaybettiğini, 5 bin 345 kişinin ise yaralandığını belirten Bakan Yerlikaya, "Bayram tatili boyunca trafik polislerimiz ve jandarma trafiğimiz, denetimlerine 24 saat esasına göre devam ediyor. Denetimlerimizin tek amacı var. Bayram tatiline giden vatandaşlarımızın sağ salim ailelerine kavuşması. Onlara sarılması. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkartmayalım." ifadelerini kullandı.

Bayram tatilinin 4. günü 24 saatlik sürede 693 trafik kazasının meydana geldiğini belirten Yerlikaya, bu kazalarda 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 1302 kişinin ise yaralandığını bildirdi.