İbrahim Semin: İnsan, Barzani Yardım Vakfının merkezinde

Barzani Yardım Vakfı Başkan Yardımcısı İbrahim Semin
Barzani Yardım Vakfı Başkan Yardımcısı İbrahim Semin

Barzani Yardım Vakfı Başkan Yardımcısı İbrahim Semin, insanlık için çalıştıklarını ve yardıma ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzattıklarını söyledi.

İbrahim Semin, bugün (20 Haziran 2024) Kurdistan24’e Barzani Yardım Vakfının çalışmalarına ilişkin özel açıklamalarda bulundu.

Vakfın, özel günlerin yanı sıra yerel halka, mültecilere ve yerinden edilmiş kişilere günlük yardım sağladığını aktaran İbrahim Semin, ekiplerinin Kürdistan Bölgesi genelinde profesyonel bir şekilde çalıştıklarını kaydetti.

“İnsan, Barzani Yardım Vakfının merkezinde.” diyen İbrahim Semin, renk, dil, milliyet, din veya başka herhangi bir işaret gözetilmeksizin her türlü yardımda insanlığın dikkate alındığını dile getirdi.

Barzani Yardım Vakfından 20 Haziran 2024’te yapılan açıklamada, yardım projelerine 7 milyar dinar tahsis edildiğine işaret edilerek, “15 bin 245 çocuğa 4 milyon 575 dolar tutarında yardım sağlandı.” denildi.

Yardım projeleri çerçevesinde 600'den fazla aileye nakdi yardım, başka bir projede ise 500 aileye gıda kolisi dağıtıldığı ifade edilirken, Kurban Bayramı için hazırlanan diğer bir projede de 596 çocuğa kıyafet desteğinde bulunulduğu aktarıldı.