وریا غفوری: در مسابقه‌ی دربی تهران با کمبود اکسیژن مواجه بودیم

تیم استقلال با کسب ۱۹ امتیاز از ۱۰ بازی در جایگاه دوم و پرسپولیس نیز با ۲ بازی کمتر و ۱۲ امتیاز در پله هشتم جدول قرار گرفتند
مسابقه‌ی استقلال وپیروزی
مسابقه‌ی استقلال وپیروزی

اربیل (کُردستان ۲۴)- دربی تهران که بعدازظهر دوشنبه ۲۲ دیماه۱۳۹۹،  در چارچوب بازی‌های باقی‌مانده از هفته‌ی هشتم رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های ایران با داوری رضا کرمانشاهی در ورزشگاه آزادی پایتخت برگزار شد، یک بار دیگر با تساوی و نتیجه‌ی ۲ بر ۲ خاتمه یافت.

گل‌های این دیدار به ترتیب در دقیقه‌ی دوم توسط ارسلان مطهری برای استقلال، در دقایق ۵۱ و ۶۵ توسط مهدی عبدی و وحید امیری برای پرسپولیس و سرانجام مهدی قائدی در دقیقه‌ی۳+۹۰ مجدداً برای استقلالی‌های، به ثمر رسیدند.

با این نتیجه، استقلال با کسب ۱۹ امتیاز از ۱۰ بازی در جایگاه دوم و پرسپولیس نیز با ۲ بازی کمتر و ۱۲ امتیاز در پله‌ی هشتم جدول قرار گرفتند.

وریا غفوری، کاپیتان کُرد تیم فوتبال استقلال پس از پایان بازی گفت: «آلودگی هوا ما را اذیت کرد و دویدن برای ما سخت بود. در صحنه‌هایی که اصلا فشاری نداشت، به نفس می‌افتادیم و اکسیژنی نبود که مصرف کنیم.»

غفوری که از عملکرد تیم خود راضی نبود، اظهار داشت: «این مسئله واقعا فاجعه است. اینجا دیگر بحث دشمن خارجی مطرح نیست و مسئولین کشور باید چاره‌ای بیندیشند، زیرا در حال خفه شدن هستیم.»

وحید امیری، هافبک ملی‌پوش و خوش‌تکنیک پرسپولیس نیز پس از اتمام بازی گفت: «ما امروز فوتبالی با مالکیت بالای توپ ارائه دادیم و موقعیت‌های فراوانی هم برای گل‌زنی داشتیم. تمام زیبایی‌های فوتبال را امروز پرسپولیس به نمایش گذاشت.»

/ا.م