نماینده‌ی امارات در شورای امنیت در مورد رأی ممتنع کشورش به قطع‌نامه‌ی آمریکا توضیح داد

امارات، چین و هندوستان به قطع‌نامه‌ی آمریکا در شورای امنیت مبنی بر عقب‌نشینی روس‌ها از اوکراین رأی ممتنع داده بودند
"لانا نسیبه" نماینده‌ی امارات در سازمان ملل
"لانا نسیبه" نماینده‌ی امارات در سازمان ملل

اربیل (کوردستان ۲۴)- در پی رأی ممتنع امارات به قطع‌نامه‌ی  پیشنهادی آمریکا علیه روسیه در شورای امنیت سازمان ملل، نماینده‌ی این کشور در شورای امنیت بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش CNN، "لانا نسیبه" نماینده‌ی امارات در سازمان ملل، با انتشار بیانیه‌ای با عنوان «توضیح رأی امارات در شورای امنیت» تأکید کرد که امارات از توقف فوری خشونت‌ها و اقدامات خصمانه و ازسرگیری گفت‌وگوها و  ارسال کمک‌های انسان دوستانه استقبال می‌کند.

نماینده‌ی امارات، در این بیانیه بدون ذکر نام روسیه از «همه‌ی طرف‌ها» خواسته است که به قوانین بین‌المللی و انسانی احترام بگذارند و جان غیرنظامیان را حفظ کنند.

امارات افزوده که به‌طور خاص نسبت به غیرنظامیان ساکن اوکراین نگران است و تأکید کرده: "به‌عنوان یک کشور در خاورمیانه اهمیت ایجاد فضای امن منطقه‌ای و کاهش تنش و دیپلماسی و گفت‌وگو را درک می‌کنیم".

از سوی دیگر «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه‌ی روسیه، اعلام کرد که «سرگی لاوروف»، وزیر خارجه‌ی کشورش روز دوشنبه در مسکو میزبان "عبدالله بن زاید"، وزیر خارجه امارات خواهد بود.

نشست جمعه‌ی گذشته‌ی  شورای امنیت برای صدور قطع‌نامه در محکومیت حمله‌ی روسیه به اوکراین با وتوی روسیه مواجه شد.

در این نشست ۱۱ کشور به قطع‌نامه‌ی عقب‌نشینی روسیه از اوکراین رأی دادند، اما امارات متحده‌ی عربی به همراه چین و هندوستان به این قطع‌نامه رأی ممتنع داده بود.

/ا.م