نچیروان بارزانی نامه‌ی جو بایدن را از سفیر آمریکا در بغداد دریافت کرد

جو بایدن در این نامه بر ادامه‌ی حمایت ایالات‌متحده از اقلیم کوردستان و عراق تأکید کرده است

اربیل (کوردستان ۲۴)- نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کوردستان روز چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۱، در اربیل با ماتیو تولر سفیر ایالات‌متحده در عراق فدرال دیدار کرد.

سفیر آمریکا در این دیدار نامه‌ی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا را به رئیس اقلیم کوردستان تقدیم کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در این نامه بر ادامه‌ی حمایت کشورش از عراق و اقلیم کوردستان تأکید کرده است.

رئیس اقلیم کوردستان و سفیر آمریکا در عراق در این دیدار اقدامات فرآیند سیاسی و نشست‌های مجلس نمایندگان عراق، وضعیت اقلیم کوردستان، فرآیند انتخابات آینده‌ی اقلیم کوردستان، روابط اربیل – بغداد و فرایند سیاسی آینده را مورد تبادل‌نظر قرار دادند.

در ادامه‌ی این دیدار که با حضور سرکنسول آمریکا در اربیل برگزار شد، طرفین بر لزوم وجود یک نظام حکومتی سالم بر اساس اطمینان و اشترک حقیقی و متعهد به اصول قانون اساسی اشتراک نظر داشتند و آن را تنها راه حصول آرامش و ثبات توصیف کردند.

طرفین در ادامه‌ی این گفتگو بر اهمیت ایجاد اطمینان و تفاهم مشترک میان طرف‌های عراقی برای گذار از این مرحله و حل مشکلات تأکید کردند.

گفتگوی جریان‌های سیاسی در مورد قانون انتخابات اقلیم کوردستان، اهمیت اتحاد احزاب کوردستان در بغداد، تلاش در جهت هماهنگی میان عراقی‌ها، اهمیت ادامه‌ی گفتگوهای اربیل- بغداد برای حل مشکلات، روابط اقلیم کوردستان و عراق با کشورهای منطقه، وضعیت جنگ در اوکراین و تأثیر گفتگوهای وین در مورد پرونده‌ی اتمی ایران، محورهای دیگر گفتگوهای این نشست را تشکیل می‌داد.

 

/ا.م