عراق خواستار برگزاری کنفرانس مشترک کشورهایی شد که از نسل‌کشی آسیب دیده‌اند

با هدف به اشتراک گذاشتن تجربیات خود درباره چگونگی رسیدگی به اثرات نسل‌کشی
دیدار وزیر امور خارجه عراق و معاون دبیرکل سازمان ملل متحد
دیدار وزیر امور خارجه عراق و معاون دبیرکل سازمان ملل متحد

اربیل (کوردستان٢٤)- وزیر امور خارجه عراق، خواستار برگزاری یک کنفرانس مشترک با حضور کشورهای آسیب دیده از نسل‌کشی شد، تا در آن تجربیات خود را درباره چگونگی رسیدگی به اثرات نسل‌کشی با هم به اشتراک بگذارند.

فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، روز چهارشنبه با آلیس یریمو ندریتو، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و مشاور ویژه در امور پیشگیری از نسل‌کشی، دیدار کرد.

در این دیدار، آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به ‌ویژه پرونده‌های نسل‌کشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و وزیر امور خارجه عراق، حمایت کشورش را از فعالیت‌های نمایندگی سازمان ملل در عراق و تلاش‌های این سازمان برای پیشگیری از نسل‌کشی اعلام کرد.

آقای فواد حسین با اشاره به درد و رنجی که مردم عراق در اثر جنایات نسل‌کشی از سوی رژیم بعث سابق، سازمان القاعده و داعش متحمل شده‌اند، خواستار برگزاری یک کنفرانس مشترک با حضور کشورهای آسیب دیده از نسل‌کشی شد، تا در آن تجربیات خود را درباره چگونگی رسیدگی به اثرات نسل‌کشی با هم به اشتراک بگذارند.

در این دیدار ندرتو نیز از حمایت عراق استقبال کرد و از همکاری وزارت امور خارجه این کشور با تیم تحقیقات در مورد جنایات داعش (یونیتاد)، قدردانی نمود.

وی همچنین بر ضرورت افزایش سطح آگاهی درباره جنایات نسل‌کشی تاکید کرد.

ب.ن