مسرور بارزانی: خواستار پیشبرد روابط با کویت هستیم

"کویت برای پیشبرد و تحکیم روابط با اقلیم کوردستان آمادگی دارد"
دیدار مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان با سفیر جدید کویت در عراق
دیدار مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان با سفیر جدید کویت در عراق

اربیل (کوردستان٢٤) – نخست وزیر اقلیم کوردستان، در دیدار با سفیر جدید کویت در عراق، بر خواست اقلیم برای پیشبرد روابط با آن کشور تاکید کرد.

مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان، امروز چهارشنبه از طارق عبدالله الفرج، سفیر جدید کویت در عراق استقبال کرد.

در این دیدار آقای بارزانی، آغاز به کار سفیر جدید کویت در عراق را به وی تبریک گفت و برای او در انجام وظایف محوله آرزوی موفقیت کرد. ایشان با اشاره به روابط دوستانه بین اقلیم کوردستان و دولت کویت، بر خواست اقلیم برای پیشبرد روابط با آن کشور تاکید کرد.

سفیر کویت نیز توسعه و آبادانی و پیشرفت‌‌های اقلیم کوردستان را ستود و آمادگی کشورش را برای پیشبرد و تحکیم روابط با اقلیم کوردستان به ویژه در زمینه‌های سرمایه‌گذاری و مبادلات تجاری نشان داد.

پس از سقوط رژیم بعث و تاسیس عراق جدید، روابط عراق با آن کشور که به دلیل اشغال آن در سال ١٩٩٠ توسط ارتش رژیم بعث، قطع شده بود، عادی شد و با گشایش سفارت کویت در بغداد، روابط بین اقلیم کوردستان با کویت نیز آغاز شد و با تقویت روابط، پرزیدنت مسعود بارزانی در سال‌های ٢٠١٣ و ٢٠١٥ به آن کشور سفر و با شیخ صباح احمد جابر، امیر وقت کویت دیدار کردند.

کنسولگری کویت در سال ٢٠١٥ در اربیل، پایتخت اقلیم کوردستان، گشایش یافت.

در ١٣ اکتبر ٢٠٢٠ نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کوردستان به کویت سفر کرد و در دیدار با مقامات بلند پایه آن کشور بر تقویت روابط دیپلماتیک و تجاری فی‌مابین، تاکید نمود.

روابط اقلیم کوردستان با کویت در چارچوب روابط با کشورهای خلیج تعریف شده است و در زمینه‌های سیاسی و تجاری رو به پیشرفت است.

ب.ن