کاروان خوشناو: سه پایگاه مهم نظامی در مرز مشترک با ایران احداث کرده‌ایم

"بر مرزها نظارت کامل داریم"
احداث سه پایگاه نظامی در مرزهای مشترک با ایران
احداث سه پایگاه نظامی در مرزهای مشترک با ایران

اربیل (کوردستان٢٤) – سخنگوی نیروهای مرزبانی، تاکید کرد که وظیفه نیروهای مرزبانی مستقر شده در نقاط مرزی، جلوگیری از قاچا‌ق و عبور غیرقانونی، و نظارت اطلاعاتی است.

کاروان خوشناو، سخنگوی نیروهای مرزبانی در منطقه (یک) مرزی، درباره اقدامات انجام شده در راستای تقویت امنیت مرزهای اقلیم کوردستان با کشورهای همسایه، به گزارشگر کوردستان٢٤ گفت که تیپ دوم مرزبانی، سه پایگاه مهم نظامی در کوهستان کودو در منطقه مرزی حاجی عمران در همسایگی ایران احداث کرده است.

وی وظیفه نیروهای مرزبانی مستقر شده را جلوگیری از قاچا‌ق و عبور غیرقانونی از مرز و نظارت اطلاعاتی اعلام کرد.

در مدت چهار ماه گذشته، مرزبانی عراق نزدیک به ٤٠ پایگاه نظامی دائمی در منا‌طق مشترک مرزی با کشورهای ایران و ترکیه احداث کرده است.

گوران صالح، فرمانده تیپ دوم مرزبانی، به کوردستان٢٤ گفت:" ما در نقطه صفر مرزی در منطقه حاجی عمران انجام وظیفه می‌کنیم، در حال حاضر اوضاع آرام است و ما جلوی هر کار غیرقانونی را می‌گیریم و بر مرزها نظارت کامل داریم".

  • بیشتر بخوانید:

     نچیروان بارزانی و السودانی: از حمله به کشورهای همسایه از مرزهای عراق و اقلیم کوردستان جلوگیری می‌کنیم

     خامنه‌ای در دیدار با السودانی: تنها راه حل برقراری امنیت، گسترش اقتدار دولت مرکزی عراق است

محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق، حفظ و تقویت امنیت را از اولویت‌‌های کار دولت خود اعلام کرده و در واکنش‌‌ به حملات ایران و ترکیه به مناط‌ق مرزی این کشور که به بهانه حضور نیروهای کورد مخالف خود در اقلیم کوردستان، انجام می‌دهند، تاکید کرده است "بایستی مسئله امنیت حل شود و دست‌درازی‌ها به مرزهای عراق متوقف شوند".

السودانی در سفر اخیر خود به ایران و دیدار با مقامات بلند پایه آن کشور، با تاکید بر اینکه اجازه نخواهند داد از خاک عراق برای تعرض به کشورهای همسایه استفاده شود، خاطرنشان کرد که قانون اساسی عراق اجازه خدشه‌دار کردن امنیت به هیچ طرفی را نمی‌هد.

ب.ن