رومانوفسکی: آمریکا بر اوضاع عراق نظارت دقیق دارد

"تحرکات اخیر نیروهای آمریکا هیچ ارتباطی به دخالت‌های نظامی در داخل عراق ندارند"
آلینا رومانوفسکی سفیر آمریکا در عراق
آلینا رومانوفسکی سفیر آمریکا در عراق

اربیل (کوردستان٢٤) – سفیر آمریکا در عراق، تاکید کرد که تحرکات اخیر نیروهای آمریکایی در داخل این کشور، بخشی از تبادل نیروهای موجود است و هیچ ارتباطی به دخالت‌های نظامی در داخل عراق ندارند.

وزارت امور خارجه عراق، در بیانیه‌ای اعلام کرد که فواد حسین، وزیر امور خارجه، روز چهارشنبه ٢٣ اوت، از آلینا رومانوفسکی سفیر ایالات متحده در عراق، استقبال کرده است.

در بیانیه آمده است که در این دیدار، روابط عمومی عراق و آمریکا، راه‌های تقویت همکاری‌ در زمینه‌های اقتصاد و توسعه با توجه به چارچوب توافق‌نامه راهبردی بین دو کشور و به نحوی که به نفع طرفین باشد، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

همچنین درباره نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل که در نیمه دوم ماه آینده برگزار می‌شوند، تبادل نظر کرده‌اند.

و نیز نشست وزرای عرب در مورد سوریه را که در ١٥ اوت به میزبانی قاهره برگزار شد، بررسی کردند، و با توجه به تحولات مربوط به اردوگاه الهول در سوریه، درباره مشکلات پیش روی انتقال برخی خانواده‌ها از اردوگاه به داخل کشور عراق، گفتگو کردند.

بیانیه تاکید کرده که سفیر آمریکا، در این نشست، درباره آنچه که "تحرکات نظامی آمریکا در داخل عراق" نامیده شده است، اظهار داشته:"این تحرکات بخشی از تبادل نیروهای موجود است و قطعا هیچ ارتباطی به دخالت‌های نظامی در داخل عراق ندارند".

وی بر نظارت دقیق آمریکا بر اوضاع تاکید کرده و خاطرنشان نموده که به همکاری و توسعه منافع مشترک با عراق، ادامه می‌دهند.

مقامات وزارت دفاع عراق و وزارت دفاع آمریکا، به تازگی تحت عنوان (گفتگوی عراق و آمریکا درباره هماهنگی‌های امنیتی) در واشنگتن، نشستی دو روزه برگزار و در آن تاکید کردند که هماهنگی‌های امنیتی بین دو کشور فقط به جنگ علیه داعش محدود نباشد و به عرصه‌‌های دیگر نیز توسعه یابد.

ب.ن