رومانوفسکی: تلاش‌های دولت اقلیم کوردستان و دولت عراق را برای رسیدن به راه‌حل درباره قانون بودجه می‌ستاییم

"توقع داریم که گفتگوها برای رسیدن به راه‌حل ریشه‌ای ادامه پیدا کنند"
آلینا رومانوفسکی، سفیر آمریکا در عراق
آلینا رومانوفسکی، سفیر آمریکا در عراق

اربیل (کوردستان٢٤) – سفیر آمریکا در عراق، تلاش‌های دولت اقلیم کوردستان و دولت عراق برای رسیدن به راه‌حل در خصوص قانون بودجه و اجرای آن را ستود.

آلینا رومانوفسکی، سفیر آمریکا در عراق، امروز یکشنبه در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی ایکس، در خصوص گفتگوهای اربیل و بغداد، پیامی منتشر کرد.

در پیام رومانوفسکی آمده است:"تلاش‌های دولت اقلیم کوردستان و دولت عراق را برای رسیدن به راه‌حل درباره قانون بودجه و اجرای آن، می‌ستاییم و توقع داریم که گفتگوها برای رسیدن به راه‌حل ریشه‌ای به طوریکه به نفع عراقی‌ها باشد، ادامه پیدا کنند".

نخست وزیر اقلیم، روز پنجشنبه ١٤ سپتامبر به همراه یک هیئت بلند پایه در بغداد با روسای عراق، جریان‌های سیاسی این کشور و فراکسیون‌های کوردستانی در مجلس نمایندگان عراق دیدار کرد و در این دیدار‌ها، اختصاص سهم اقلیم کوردستان از بودجه عمومی عراق را که به رغم تصویب آن به اقلیم ارسال نشده بود، مورد بحث و بررسی قرار داد.

ایشان پس از دیدارهای روز ١٤ سپتامبر، در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که پیشنهاد کرده‌اند تا زمان اصلاح قانون بودجه، حقوق کارمندان اقلیم از سوی بغداد پرداخت شود و تاکید نمود که نتیجه مذاکرات با طرف‌های عراقی در نشست روز یکشنبه ١٧ سپتامبر نمایان می‌‌شود.

شورای وزیر عراق، در نشست امروز خود اعلام کرد که تا سه ماه آینده (٩،١٠،١١ میلادی) هر ماه مبلغ ٧٠٠ میلیارد دینار برای حقوق کارمندان به اقلیم کوردستان ارسال می‌کنند.

ب.ن