پرزیدنت بارزانی خطاب به کرکوکی‌ها: اجازه ندهید اختلاف‌های سیاسی به اختلاف ملی تبدیل شوند

باید به بی‌عدالتی‌ها نسبت به شهروندان کرکوک پایان داد

اربیل (کوردستان ۲۴)– پرزیدنت مسعود بارزانی روز دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲، در صلاح‌الدین اربیل خانواده شهدا و مجروحان حوادث اخیر کرکوک دیدار کرد.

پرزیدنت بارزانی در این دیدار ضمن تسلیت و همدردی با خانواده‌ی شهدا و مجروحان، تأکید کرد که خون این عزیزان هدر نخواهد رفت و عاملان آن باید به مجازات قانونی خود برسند.

پرزیدنت بارزانی گفت که خون این شهدا و صدای اعتراض شما پیامی روشن برای همگان بود که کوردها مردمی زنده و آگاه هستند و باید به ظلم و بی‌عدالتی که در حق شهروندان کرد در کرکوک انجام می‌شود پایان داد. وی خطاب به حضار گفت: ادامه وضعیت غیرطبیعی کرکوک به این معنا نیست که از هویت کرکوک دست‌برداریم. کرکوک نماد بزرگی برای هر فرد کرد است.

پرزیدنت بارزانی تأکید کرد که کرکوک باید مال همه باشد و به مصداق همزیستی، برادری و وحدت تبدیل شود و مشکلاتی که اکنون وجود دارد با خود تحمیلی و خشونت حل نمی‌شود، بلکه باید به‌طور منطقی به حل مشکلات پرداخت.

پرزیدنت بارزانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه عمیقاً رنج شهروندان کرد در کرکوک را درک می‌کند و مردم کرکوک خواست که اجازه ندهند تلاش‌های غیرمسئولانه با هدف تبدیل اختلافات سیاسی به رقابت‌های ملی تبدیل شوند.

دیدار پرزیدنت بارزانی با خانواده‌های شهدا و مجروحان اخیر کرکوک