مسرور بارزانی و معاون دستیار وزیر امور خارجه‌ی آمریکا بر حراست از نظام فدرالیسم در عراق تأکید کردند

مسرور بارزانی و ویکتوریا تیلور بر توزیع حقوق کارمندان کوردستان از طریق دولت اقلیم تأکید کردند

اربیل (کوردستان ۲۴)– نخست‌وزیر اقلیم کوردستان و معاون دستیار وزیر امور خارجه‌ی آمریکا تاکید کرده‌اند که کارمندان اقلیم کوردستان مانند سایر کارمندان عراقی حقوق خود را از طریق اقلیم کوردستان به‌صورت عادی و روان دریافت کنند.

مسرور بارزانی نخست‌وزیر اقلیم کوردستان روز پنجشنبه ٢٠ مهرماه ۱۴۰۲، از یک هیئت آمریکایی به سرپرستی ویکتوریا تیلور معاون دستیار وزیر امور خارجه‌ی آمریکا پذیرایی کرد.

در این دیدار آخرین تحولات اوضاع عمومی عراق و منطقه و اهمیت و ضرورت حل‌وفصل اساسی مشکلات اقلیم کوردستان و دولت فدرال به‌ویژه پس از سفر اخیر نخست‌وزیر به بغداد موردبحث و بررسی قرار گرفت و تأکید گردید که نباید فرصت مثبتی که برای حل مشکلات ایجاد شده است، ازدست‌داده شود.

دو طرف اتفاق‌نظر داشتند که حقوق‌بگیران اقلیم کوردستان باید مانند سایر کارمندان عراقی، حقوق خود را از طریق دولت اقلیم کوردستان به‌طور عادی و بدون مشکل دریافت کنند.

آنها همچنین بر اهمیت ازسرگیری صادرات نفت اقلیم کوردستان از طریق بندر جیهان در اسرع وقت تأکید کردند.

نخست‌وزیر اقلیم کوردستان تأکید کرد که باید طبق قانون اساسی عراق فدرال، به نظام فدرال عراق و ساختار اقلیم کوردستان احترام گذاشته شود و از حقوق همه‌ی اقلیت‌های عراق حمایت شود.

اصلاحات در کابینه‌ی نهم به‌ویژه دیجیتالی شدن خدمات و روان‌سازی نظام بانکی و تشدید تلاش‌ها و انجام کارها و پروژه‌های مشترک برای مقابله با اثرات منفی تغییرات اقلیمی از دیگر موضوعات موردبحث در این دیدار بود.

بیش‌تر:

دیپلمات ارشد ایالات‌متحده‌ی آمریکا به اقلیم کوردستان سفر می‌کند