نچیروان بارزانی: توقف صادرات نفت اقلیم کوردستان ضرر بزرگی به عراق وارد کرده است

"ازسرگیری سریع صادرات نفت اقلیم کوردستان مهم و ضروری است"
نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کوردستان و حیان عبدالغنی، وزیر نفت عراق
نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کوردستان و حیان عبدالغنی، وزیر نفت عراق

اربیل (کوردستان٢٤) – رئیس اقلیم کوردستان، بر حمایت خود از گفت‌وگو‌های دولت فدرال و دولت اقلیم، برای ازسرگیری صادرات نفت اقلیم تاکید و خاطرنشان کرد که توقف صادرات نفت اقلیم، ضرر بزرگی به درآمد عمومی عراق، وارد کرده است.

ریاست اقلیم کوردستان، در بیانیه‌ای اعلام کرد که امروز دوشنبه ١٣ نوامبر، نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم از حیان عبدالغنی، وزیر نفت عراق و هیئت همراه وی استقبال کرده است.

بر پایه بیانیه، در این دیدار که وزیر منابع طبیعی دولت اقلیم کوردستان نیز حضور داشته، آخرین اقدامات انجام شده و راهکارهای مربوط به ازسرگیری صادرات نفت اقلیم کوردستان و گفت‌وگوهای جهات مربوطه در دولت فدرال و دولت اقلیم درباره آن، بررسی شده‌اند.

در بیانیه آمده است که رئیس اقلیم کوردستان، بر حمایت خود از اقدامات و گفت‌وگو‌های دولت فدرال و دولت اقلیم برای حل مسائل و ازسرگیری صادرات نفت تاکید و خاطرنشان کرده که توقف صادرات نفت اقلیم، ضرر بزرگی به درآمد عمومی عراق، وارد کرده است و به همین دلیل ازسرگیری سریع صادرات نفت را مهم و ضروری دانسته‌ است.

وزیر نفت عراق نیز بر خواست جدی دولت فدرال و نخست وزیر عراق برای حل مسائل و ازسرگیری صادرات نفت اقلیم کوردستان تاکید کرده و مختصری درباره سفر خود به اقلیم و نتایج گفت‌وگوها، ارایه کرده است.

صبح روز یکشنبه ١٢ نوامبر ٢٠٢٣، یک هیئت بلندپایه وزارت نفت عراق به ریاست حیان عبدالغنی، وزیر نفت این کشور وارد اربیل، پایتخت اقلیم کوردستان شد و از سوی وزیر منابع طبیعی دولت اقلیم، مورد استقبال قرار گرفت.

0

ب.ن