مقام پنتاگون: نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه ده‌ها بار آماج حملات شده‌اند

"پس از آغاز جنگ غزه"
حمله پهپادی به فرودگاه نظامی هریر که باعث آتش سوزی در انبار سوخت فرودگاه شد - ٩ نوامبر
حمله پهپادی به فرودگاه نظامی هریر که باعث آتش سوزی در انبار سوخت فرودگاه شد - ٩ نوامبر

اربیل (کوردستان٢٤) – پس از آغاز جنگ غزه، نیروهای ایالات متحده و ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، حدود صد بار در عراق و سوریه، آماج حملات شبه‌نظامیان شده‌اند.

یک مقام وزارت دفاع آمریکا، که نخواست نامش فاش شود، روز پنجشنبه ٢٣ نوامبر به کوردستان٢٤ گفت که نیروهای ایالات متحده و ائتلاف بین‌المللی ضد داعش پس از ١٧ اکتبر، دست‌کم ٧٣ بار در عراق و سوریه مورد حمله شبه‌نظامیان قرار گرفته‌اند که ٣٦ مورد آن در عراق و ٣٧ مورد دیگر نیز در سوریه بوده است.

این مقام افزود که نیروهای ایالات متحده و ائتلاف بین‌المللی، روز پنجشنبه ٢٣ نوامبر، پنج بار در عراق و سوریه، آماج حملات راکتی و پهپادی شده‌اند، اما حملات تلفات و خسارتی در پی نداشته‌اند.

یکی از حملات راکتی روز ٢٣ نوامبر، نیروهای ائتلاف را در سایت پشتیبانی ماموریت فرات در سوریه هدف گرفت. علاوه بر این در همان روز یک پهپاد تهاجمی به سمت میدان نفتی عمر در دیرالزور پرتاب شد.

همچنین دو حمله پهپادی به پایگاه هوایی نیروهای ائتلاف در اربیل و یک حمله پهپادی دیگر به پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار عراق، انجام شد.

آمریکا تا کنون، سه بار در سوریه در روزهای ٢٦ اکتبر، ٨ اکتبر و ١٣ اکتبر، به حملات شبه‌نظامیان پاسخ داده است.

ایالات متحده در عراق هم در ٢١ و ٢٢ نوامبر، گروه‌های مسلح تحت حمایت ایران را هدف گرفت. حملاتی که بغداد آن را محکوم کرد.

اهدافی که آمریکا در صبح چهارشنبه ٢٢ نوامبر در عراق مورد حمله قرار داد، متعلق به کتائب حزب‌الله بودند و دست‌کم ٨ نفر از اعضای آن گروه در حمله کشته‌ شدند.

ب.ن