سازمان بهداشت جهانی از شیوع شدید ابتلا به سویه‌ی جدید کرونا در جهان خبر داد

به گزارش سازمان جهانی بهداشت، تاکنون حدود ٧ میلیون نفر در سراسر جهان براثر ابتلا به کرونا جان‌باخته‌اند

اربیل (کوردستان ۲۴)– سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که در یک دوره‌ی یک ماهه در پانان سال میلادی ٢٠٣، شمار مبتلایان به یکی از سویه‌های کرونا ٥٠ درصد افزایش یافته است.

سازمان بهداشت جهانی در این گزارش که روز جمعه اول دی‌ماه ۱۴۰۲ منتشر کرده است، می‌گوید" تعداد موارد تازه‌ی ابتلا به کرونا طی یک دوره\ژئ ۲۸ روزه از ۲۰ نوامبر تا ۱۷ دسامبر (۲۹ آبان تا ۲۶ آذر)، ۵۲ درصد افزایش‌یافته است.

به گزارش سازمان جهانی بهداشت در این بازه‌ی زمانی تعداد موارد جدید ابتلا به این بیماری ۸۵۰ هزار نفر در مقایسه به سال گذشته بیشتر است، اما آمار مرگ‌ومیر هشت درصد کمتر و بیش از سه‌هزار نفر بوده است.

سازمان جهانی بهداشت اوج‌گیری دوباره‌ی کرونا و شیوع گسترده‌ی کرونا را در هفته‌های اخیر به دلیل یک گونه‌ی فرعی به نام "بی اِی.۸۶.۲ اُمیکرون" (BA.2.86 Omicron) که از زیرشاخه‌های "بی اِی.۸۶.۲" (BA.2.86) است، اعلام کرده است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا تابستان گذشته اعلام کرده بود که این سویه‌ی جدید کرونا ممکن است به دلیل جهش‌های بیشتر، افرادی را که پیشتر کرونا گرفته یا واکسینه شده‌اند، را نیز بیمار کند.

به گزارش سازمان جهانی بهداشت تا ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) بیش از ۷۷۲ میلیون مورد ابتلا به کرونا در جهان تأیید و نزدیک به هفت میلیون مرگ براثر آن گزارش شده است.