پرزیدنت بارزانی در اربیل با سفیر بریتانیا در عراق فدرال دیدار کرد

استفان هیچن به‌منظور ابراز همدردی با پرزیدنت بارزانی مردم کوردستان در پی حمله‌ی موشکی سپاه پاسداران به اربیل سفر کرده است

اربیل (کوردستان ۲۴)– پرزیدنت مسعود بارزانی روز چهارشنبه ٢٧ دی‌ماه ۱۴۰۲،  در صلاح‌الدین اربیل با استفان هیچن سفیر بریتانیا در عراق فدرال دیدار کرد.

سفیر بریتانیا در این دیدار به پرزیدنت بارزانی گفت که این سفر به‌منظور انتقال همبستگی و حمایت کشورش به مردم و اقلیم کوردستان در مقابله با حملات غیرموجه سپاه پاسداران ایران به اقلیم کوردستان است. وی همچنین شهادت چندین غیرنظامی در این حادثه را به پرزیدنت  بارزانی تسلیت گفت. استفان هیچن همچنین گفت: بریتانیا به تمامیت ارضی و حاکمیت عراق احترام می‌گذارد و اقلیم کوردستان نباید به‌عنوان میدان خشونت در منطقه مورد استفاده قرار گیرد و عراق و کشورهای همسایه باید به حاکمیت یکدیگر احترام بگذارند.

پرزیدنت بارزانی در ادامه‌ی این دیدار از حمایت و همدردی سفیر و دولت بریتانیا قدردانی کرد و به نمایندگی از مردم کوردستان و خانواده‌های شهدا و قربانیان فاجعه‌ی اربیل از مردم و دولت انگلیس تشکر کرد. وی همچنین تأکید کرد که ما همیشه می‌خواهیم روابط دوستانه و مستحکمی با کشورهای همسایه بر اساس احترام متقابل داشته باشیم. پرزیدنت بارزانی همچنین حمله‌ی سپاه پاسداران به اربیل به بهانه‌های واهی و بی‌اساس را ظلم بزرگی به مردم کوردستان و نقض حاکمیت عراق و اقلیم کوردستان دانست. پرزیدنت بارزانی گفت که چنین حملاتی اراده‌ی مردم کوردستان را درهم نمی‌شکند، بلکه آن را نیرومندتر  خواهد کرد.

پرزیدنت بارزانی در این دیدار خاطرنشان کرد که ما هرگز طرفدار تنش و بدتر شدن روابط خود با هیچ کشوری نیستیم، بلکه می‌خواهیم روابط ما متعادل و دوستانه باشد و مردم ما تحت هیچ فشاری قرار نگیرند و تحت هیچ فشاری از ارزش‌های مقدس خود و خواسته‌ی برحق ملتمان عدول نخواهیم کرد.