ریبر احمد: نباید اقلیم کوردستان به میدانی برای تسویه‌حساب‌های خارجی تبدیل شود

وزیر دفاع ترکیه طی سفر به عراق با پرزیدنت بارزانی و مقامات عالی‌رتبه‌ی اقلیم کوردستان دیدار کرد
ریبر احمد، وزیر امور داخلی اقلیم کوردستان
ریبر احمد، وزیر امور داخلی اقلیم کوردستان

اربیل (کوردستان ۲۴)– وزیر امور داخلی اقلیم کوردستان می‌گوید: در دیدار با وزیر دفاع ترکیه درخواست کردیم که اقلیم کوردستان بیش از این به‌عنوان محلی برای حل‌وفصل مشکلات خارجی‌ها به‌کار برده نشود.

ریبر احمد وزیر امور داخلی اقلیم کوردستان، روز  چهارشنبه ١٨ بهمن ۱۴۰۲، گفت که" نشست مهمی با "یاشار گولر" وزیر دفاع ترکیه برگزار کرده و در مورد روابط دوجانبه بین اقلیم کوردستان و ترکیه گفتگو کردیم".

وزیر امور داخلی اقلیم کوردستان، گفت: از وزیر دفاع ترکیه خواستیم که "باید تهدیدات علیه اقلیم کوردستان کاهش یابد، مرزها به ثبات برسند و دیگر از اقلیم کوردستان برای حل مشکلات خارجی استفاده نشود.

ریبر احمد گفت: "یاشار گولر" وزیر دفاع ترکیه در جریان سفر خود به بغداد در مورد هماهنگی و روابط بین عراق و ترکیه برای توسعه‌ی بیشتر روابط و ایجاد ثبات بهتر در مرزهای خود گفتگو کرد.

مسرور بارزانی نخست‌وزیر اقلیم کوردستان، روز چهارشنبه ١٨ بهمن  ۱۴۰۲ در پایتخت اقلیم کوردستان با یاشار گولر وزیر دفاع ترکیه و هیئت همراه دیدار کرد.

در این دیدار اوضاع عمومی عراق و توسعه‌ی روابط دوجانبه موردبحث و بررسی قرار گرفت و بر اهمیت ادامه‌ی هماهنگی و همکاری مشترک به‌منظور تأمین امنیت و ثبات در اقلیم کوردستان، عراق و منطقه تأکید گردید.