رئیس مشترک انجمن حمایت از کوردها در کنگره‌ی آمریکا: اقلیم کوردستان چراغ امید و ثبات در منطقه است

حمایت از حقوق اقلیت‌ها در کوردستان یکی از محورهای اصلی دیدارهای مسرور بارزانی در آمریکا بود

اربیل( کوردستان٢٤)- رئیس مشترک انجمن حمایت از کوردها در کنگره‌ی آمریکا می‌گوید دولت اقلیم کوردستان چراغ امید و ثبات در منطقه است.

دان بیکن، رئیس مشترک انجمن حمایت از کوردها در کنگره‌ی آمریکا، در حساب کاربری خود در شبکه‌ی اجتماعی ایکس اعلام کرد که در مجلس نمایندگان آمریکا با افتخار از مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان استقبال کرد.

رئیس مشترک انجمن حمایت از کوردها در کنگره‌ی آمریکا گفت: کوردستان چراغ امید و ثبات در منطقه است.

وی گفت که پیشنهاد وی برای ارائه‌ی سامانه‌ی دفاع هوایی به نیروهای پیشمرگه نشان دهنده‌ی تعهد کنگره‌ی به مردم کوردستان برای دفاع از خود در برابر حملات شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران است.

الیسا اسلاتکین، نماینده‌ی دیگر کنگره‌ی آمریکا نیز پس از دیدار با مسرور بارزانی، با انتشار پیامی در شبکه‌ی اجتماعی ایکس، نوشت:  با نخست‌وزیر اقلیم کوردستان درباره وضعیت کنونی خاورمیانه و حملات ایران به اربیل گفتگو کردیم.

وی گفت که دولت اقلیم کوردستان سال‌ها با ایالات متحده برای حمایت از امنیت و ثبات در منطقه همکاری نزدیک داشته است.

این نماینده‌ی کنگره‌ی آمریکا از حمایت نخست‌وزیر از مسیحیان، ایزدی‌ها و سایر اقلیت‌‌‌ها قدرانی‌ کرد.

نشست‌های نخست‌وزیر اقلیم کوردستان  در ایالات متحده، بابی برای گفتگو و یافتن راه‌حل مناسب برای مشکلات مردم اقلیم کوردستان و همه‌ی اقلیت‌های آن است.

همانطور که موضوع حقوق و استحقاقات مردم کوردستان موضوع اصلی گفتگوی مسرور بارزانی در آمریکا بود، حمایت از حقوق اقلیت‌‌ها و موضوع تصمیمات دادگاه فدرال عراق علیه اقلیت‌ها هم یکی از محورهای این دیدارها تشکیل داده است.

مسرور بارزانی نخست‌‌وزیر اقلیم کوردستان و آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه‌ی آمریکا نیز هنگام دیدار با یکدیگر توافق‌نظر داشتند که تصمیمات دادگاه فدرال و اقدامات علیه اقلیم کوردستان و نظام فدرال در عراق نگران کننده است و باید به نظام فدرال و اصول دموکراتیک در عراق احترام گذاشت.