نمایشگاه بین‌المللی پوستر سنندج در نگارخانە‌ی این شهر گشایش یافت

نمایشگاه پوستر "بالکن" از ۸ تا ۱۲ فروردین در شهرهای سقز و مریوان برپا خواهد بود
kurdistan24.net

 اربیل (کردستان۲۴)- نمایشگاه آثار طراحان گرافیست ایران و جهان با عنوان "بالکن" از عصر دوشنبه ۲ تا ۷ فروردین ماه  با حضور جمعی از هنرمندان در گالری هنر سنندج به مدت ۵ روز دایر شد.

دبیر برگزاری نمایشگاه بین‌المللی دعوتی پوستر در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران رسانه‌ها گفت: نمایشگاه بینالمللی دعوتی پوستر با عنوان "بالکن" به مناسبت گرامیداشت روز جهانی گرافیک برپا شده است.

امیر کریمیان با اشاره به تعداد آثار عرضه شده در این نمایشگاه عنوان کرد: در این نمایشگاه ۹۰ اثر از ۳۰ طراح مطرح بین المللی، متشکل از ۱۴ طراح ایرانی و ۱۶ طراح خارجی در معرض بازدید عموم قرار داده شده است.

وی ادامه داد: نمایشگاه پوستر «بالکن» از ۲ اردیبهشت تا ۷ اردیبهشت ماه در سنندج و ۸ تا ۱۲ اردیبهشت در شهرستان‌های سقز و مریوان برپا خواهد شد.

 کریمیان با بیان اینکه آثار طراحانی از کشورهای چین، کره، سوئیس، مجارستان، لهستان، ایرلند، روسیه و اسلواکی در این نمایشگاه به نمایش درآمده است، گفت: ۴۸ تابلو طراحی گرافیک از هنرمندان خارجی در نمایشگاه پوستر بالکن سنندج به نمایش درآمده است.

آثار ۱۴ طراح ایرانی از جمله حمید نیکخواه، مجتبی زند، فرزاد ادیبی، بیژن صیفوری و حمیدرضا زری از هنرمندان گرافیست کردستانی در نمایشگاه پوستر بالکن سنندج وجود دارد.

موضوع آثار به نمایش درآمده آزاد است و بیشتر آثار دارای موضوعات اجتماعی ، محیط زیست، فرهنگی هستند.

 دبیر نمایشگاه در ارتباط با انتخاب عنوان بالکن برای این نمایشگاه گفت: بالکن بخشی از خانه است که دید در آن گسترده‌تر و بازتر است و به همین دلیل این عنوان برای نمایشگاه پوستر انتخاب شد.

علی آقاخانی هنرمند خودساخته‌ی بیجاری کە  با ۱۵ اثر نقاشی برجستە در این نمایشگاه شرکت کردە است، در حاشیەی نمایشگاه گفت این هنر را بدون تحصیلات دانشگاهی فراگرفتە است.

نمایشگاه بین المللی پوستر بالکن از دوم تا هفتم اردیبهشت سال جاری در دو نوبت صبح و عصر در نگارخانه هنر سنندج پذیرای بازدید علاقه مندان است.

/ا.م