Meta CEO’su Senato komisyonu oturumunda ailelerden özür diledi

Mark Zuckerberg (FOTO/AFP)
Mark Zuckerberg (FOTO/AFP)

HABER MERKEZİ 

TikTok, Meta, X, Snapchat ve Discord şirketlerinin üst yöneticileri her iki partiden senatörler tarafından yaklaşık dört saat boyunca sorgulandı.

Facebook, Instagram ve Whatsapp gibi sosyal medya platformlarının çatı şirketi Meta'nın Tepe Yöneticisi Mark Zuckerberg, Senato komisyonunda zaman zaman gergin geçen oturumda bir ara ayağa kalkıp oturumu takip eden ve çocuklarının sosyal medyadan zarar gördüğünü belirten ailelerden özür diledi.

Komisyon salonunda teknoloji patronlarının arkasında da sosyal medya içerikleri yüzünden çocuklarının kendilerine zarar verdiğini, intihar ettiklerini belirten aileler oturdu.

Oturumun önemli bölümü çocukları internetteki cinsel içeriklerden korumaya odaklandı.

Cumhuriyetçi Senatör Josh Hawley, Zuckerberg’i arkasında oturan ailelerden özür dilemeye çağırmasıyla, Zuckerberg ayağa kalkarak arkasına dönüp “Yaşadığınız süreç için üzgünüm, korkunç. Ailelerinizin çektikleri gibi süreçleri kimse yaşamak zorunda kalmamalı.” dedi.

Teknoloji şirketlerinin CEO'ları Senato komisyonu oturumunda dört saat boyunca senatörlerin sorularını yanıtladı (FOTO/AFP)