Barzani: İntikam almadık, birlikte yaşam kültürünü pekiştirdik

Kürdistan Başkanı Mesut Barzani, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in danışmanı ve Kral Selman İnsani Yardım Vakfı Başkanını kabul etti.

Kürdistan24/Haber Merkezi- Kürdistan Başkanı Mesut Barzani, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in danışmanı ve Kral Selman İnsani Yardım Vakfı Başkanını kabul etti.

Kürdistan Başkanı Mesut Barzani, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz’in danışmanı ve Kral Selman İnsani Yardım Vakfı Başkanı Dr. Abdullah bin Abdulaziz bin Muhammed El-Rebi ve beraberindeki heyeti Pirmam’daki Başkanlık konutunda kabul etti.

Görüşmede Barzani’ye Kral Selman’ın selam ve saygılarını ileten El-Rebi, Barzani ile görüşmekten duyduğu memnuniyeti dile getirip, Barzani Yardım Vakfı’nın göçmenlere yaptığı yardımlardan övgüyle bahsetti. El-Rebi, göçmenlere yardım edebilmek için Kürdistan’da bulunduklarını belirtti.

Görüşmede Başkan Barzani de, Suudi Kralına teşekkürlerini takdim ederken Kral Selman Yardım Vakfı’nın çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ekonomik sıkıntıda olmasına rağmen Kürdistan’ın büyük bir göçmen rakamına ev sahipliği yaptığını dile getiren Barzani, Kürdistan’da birlikte yaşam kültürünün gelişiminden söz etti ve “ Kürtler jenosid ve Enfallere maruz kalmalarına rağmen 1991 yılındaki Kürt ayaklanmasında(raperîn) Irakla yeni bir sayfa açmak istediler ve intikam hissine kapılmadılar. Bu, Kürdistan’da birlikte yaşama kültürünü derinleştirdi” dedi.