۱۴ سناتور آمریکایی از کاخ سفید خواستند سپاه پاسداران را از لیست تروریست‌ها خارج نکند

حذف نام سپاه پاسداران از لیست گروه‌های تروریستی از پیش‌شرط‌های ایران برای پایان بن‌بست مذاکرات احیای برجام است
.
.

اربیل (کوردستان ۲۴) – ۱۴ تن از سناتورهای آمریکایی در نامه‌ای خطاب به جو بایدن، حذف نام سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی این کشور را "خیانت به متحدان و شرکا" خواندند.

این قانون‌گذاران آمریکایی با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور این کشور در مورد حذف نام سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی هشدار داده و چنین تصمیمی را "به‌شدت نادرست" و "خیانت به شرکا و متحدان" آمریکا خوانده‌اند.

این نامه در حالی ارسال شده که بر اساس گزارش‌هایی، دولت بایدن در حال بررسی خارج کردن نام سپاه پاسداران ایران از فهرست سازمان‌های  تروریستی است.

در این نامه آمده است که حذف نام نهادی که "به اقدامات تروریستی ادامه می‌دهد" به جهان نشان خواهد داد که این‌گونه نام‌گذاری‌ها "ابزاری سیاسی" در دست دولت آمریکاست تا هر زمان که لازم افتد در جهت "منافع سیاسی یا تجاری" خود آن را تغییر دهد.

در این نامه کە جان کندی، تد کروز، لیندزی گراهام ازجمله امضاکنندگان آن هستند، اعضای سپاه پاسداران مسئول کشته شدن صدها نیروهای آمریکا در عراق خوانده شده‌اند.

حذف نام سپاه پاسداران از لیست گروه‌های تروریستی که یکی از پیش‌شرط‌های جمهوری اسلامی برای ایجاد تحرک در مذاکرات احیای برجام است. این مذاکرات از روزهای پایانی سال گذشته‌ی خورشیدی عملاً متوقف شده است.

/ا.م