"زندگی پر درد گوگوش را هرگز نخواهیم فهمید"

واکنش‌ها به مصاحبه جنجالی گوگوش
گوگوش
گوگوش

اربیل (کوردستان٢٤)- درباره مصاحبه جنجالی اخیر گوگوش در روزهای گذشته، اظهار نظرهای مختلف مطرح شدند.

در مصاحبه تلویزیونی گوگوش با شبکه من و تو، مسائل، حوادث و نام افرادی مطرح شدند که پیش از آن رسانه‌ای نشده و زوایای پنهان و شگفت انگیزی از زندگی این خواننده معروف و دیگر هنرمندان نامدار ایران را آشکار ساختند.

واکنش‌ها نسبت به این مصاحبه از برچسپ و تهمت زدن و شایعه پراکنی گرفته تا تحسین و دفاع را شامل می‌شوند، اما بیشتر واکنش‌ها منفی و آزار دهنده به شمار می‌آیند.

گوگوش از مسائلی سخن به میان آورد که جنبه امنیتی، اخلاقی و بعضا سیاسی و حقوقی داشتند و به نوعی رفتار و شخصیت برخی از هنرمندان را به زیر سئوال می‌برند.

آنچه در میان واکنش‌ها متفاوت به نظر می‌رسد، نوشته ف. م. سخن است که تحت عنوان "زندگی پر درد گوگوش را هرگز نفهمیده‌ایم و هرگز هم نخواهیم فهمید"، منتشر کرده است.

این نویسنده می‌گوید؛ گوگوش، یکی از اسطوره‌ها و صریح‌تر بگویم بزرگترین اسطوره هنر مردمی است. و نه تنها ایرانی‌ها، بلکه همه فارسی زبانان منطقه دوست می‌دارند و هنرش را گرامی می‌دارند. همچنین یادآور می‌شود که نویسنده‌ای تاجیک، کتاب مفصلی در باره او نوشته و به تحسین او پرداخته است.

ف.م سخن، نوشته است که گوگوش واقعا در سراسر زندگی‌اش زجر کشیده، و راز محبوبیتش این است که از کودکی با مردم بوده است.

نویسنده، درباره مصاحبه نوشته است:" اشتباه‌های گوگوش در بیان مطالبی بود که می توانست مطرح نکند و این مطالب نه تنها چیزی به او اضافه نکرد بلکه باعث کاهش وزن شخصیتی او شد".

او در نهایت معتقد است که اینها اصلا مهم نیستند، چرا که این هنرمند بزرگ در عین اندوهگین بودن خودش، شادی‌ها برای مردم آفریده و با هنرش لحظات فراموش نشدنی در ذهن‌ها خلق کرده است.

در پایان هم تاکید کرده که "این مصاحبه چندی بعد، از یادِ همه ما خواهد رفت، و نسل جوان هم با ترانه‌های گوگوش، سال‌های سال زندگی خواهد کرد، و برای هنرمند و جامعه، مهم همین است، نه هیچ چیز دیگر..."

تصاویر: من و تو 

ب.ن