یکی از فرماندهان سپاه پاسداران در تهران ترور شد

"حسن صیاد خدایی" توسط سرنشینان موتورسیکلت در مقابل خانه‌اش کشته شد
صحنه‌ی ترور حسن صیاد خدایی
صحنه‌ی ترور حسن صیاد خدایی

اربیل (کوردستان۲۴)- به گزارش رسانه‌های ایران عصر یک‌شنبه اول خرداد ۱۴۰۱، سرهنگ پاسدار "حسن صیاد خدایی" توسط سرنشینان یک موتورسیکلت و در مقابل خانه‌اش ترور شده است.

خبرگزاری فارس، به نقل از شاهدان عینی از صدای ممتد تیراندازی و صدای یک موتورسیکلت در کوچه‌ی غلامیان محل سکونت این سرهنگ پاسدار خبر داده است

سپاه پاسداران اعلام کرده است کە حسن صیاد خدایی عضو نیروهای موسوم به "مدافعان حرم" بوده است که در جنگ داخلی سوریه شرکت داشته‌اند. برخی رسانه‌ها نیز او را عضو لشکر قدس سپاه پاسداران معرفی کردند.

از سوی دیگر، رادیو اسرائیل اعلام کرد سرهنگ پاسدار کشته‌شده در تهران برای انجام عملیات "تروریستی" در قبرس و یونان برنامه‌ریزی کرده بود.

درحالی‌که سپاه  پاسداران اعلام کرده که "اقدام لازم برای شناسایی و دستگیری ضارب یا ضاربان، پیش‌بینی و در حال انجام است"، تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این ترور را بر عهده نگرفته است.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه‌ی ایران، در واکنش به این رویداد گفت: "این جنایت ضد انسانی در حالی توسط عوامل تروریستی وابسته به استکبار جهانی صورت می‌پذیرد که در کمال تأسف با حمایت و سکوت کشورهای مدعی مقابله با تروریسم همراه است."

/ا.م