شیوع ویروس کرونا در عراق در حال افزایش است

وزیر بهداشت اقلیم کوردستان از مردم خواست برای دریافت دوزهای بعدی واکسن ویروس کرونا به مراکز بهداشتی مراجعه‌ی نمایند

اربیل (کوردستان ۲۴)- وزارت بهداشت عراق اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عراق به‌شدت در حال افزایش است شمار روزانه‌ی مبتلایان به ۵ هزار نفر می‌رسد.

وزارت بهداشت عراق، روز چهارشنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ در اطلاعیه‌ای اعلام کرد کە در ۲۴ ساعت گذشته ۴هزار و ۸۱۹ مورد ابتلا به ویروس کرونا در عراق گزارش شده است.

در مدت زمان یاد شده دو مورد مرگ گزارش شده و هزار و ٢٢٠ بیمار نیز بهبود یافته‌اند.

بر طبق این گزارش در همین بازه‌ی زمانی ١٥ هزار و ٣٤ نفر واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و شمار مبتلایان روز قبل هم ٤هزار و ٦٩٨ مورد گزارش شده است.

گزارش‌های تشدید شیوع ویروس کرونا در عراق در حالی منتشر می‌شود که  جهان با موج هفتم کرونا روبرو شده است. سازمان جهانی بهداشت کسانی که تاکنون واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند خواسته است هرچه زودتر درمورد دریافت آن اقدام کرده و رهنمودهای بهداشتی را رعایت کنند.

 

خیز دوباره‌ی شیوع کرونا در ایران

در همسایگی عراق، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این کشور نیز، آمار ٢٤ گذشته در سراسر این کشور را هزار و ۲۷۱ و  شمار درگذشتگان را ۵ نفر گزارش کرده است.

 بر طبق گزارش وزارت بهداشت ایران، بیماران کرونا براثر ابتلا به سویه‌ی جدید این بیماری جان‌باخته‌اند.

خیز دوباره‌ی انتشار ویروس کرونا در ایران و عراق با برگزاری مراسم حج مسلمانان و آغاز سفرهای زیارتی شیعیان در عراق همزمان است.

 

تأکید وزیر بهداشت اقلیم کوردستان بر دریافت واکسن و رعایت راهکارهای بهداشتی

همزمان در اقلیم کوردستان،  دکتر سامان برزنجی وزیر بهداشت اقلیم کوردستان روز چهارشنبه ۱۵ در گفتگویی با برنامه‌ی عصر خبر کوردستان۲۴، در مورد راهکارهای پیشگیری از شیوع بیماری تب کریمه‌ی کنگو از مردم خواست هرچه سریع‌تر برای دریافت دوزهای بعدی واکسن کرونا به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

وزیر بهداشت در این گفتگو ضمن تأکید بر اینکه کسانی که دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، باید حتماً دوز سوم را دریافت بکنند، گفت به علت مراجعه نکردن همه‌ی افراد مشکوک به کرونا در کوردستان، احتمالاً شمار مبتلایان به این ویروس بیش از رقم‌های اعلام شده است.

دکتر سامان برزنجی در ادامه از مردم خواست هنگام احساس وجود نشانه‌هایی از این بیمار حتماً نمونه‌برداری "پی.سی. آر" را انجام بدهند و در صورت مثبت بودن نتیجه‌ی آن از حضور در اماکن عمومی و محل کار خودداری کنند. 

 

 

/ا.م