رومانوفسکی: برای نابودی داعش راه درازی در پیش است

" باید جلوی ظهور نسل جدیدی از تروریست‌های داعش را گفت"
قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق و آلینا رومانوفسکی، سفیر آمریکا در عراق
قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق و آلینا رومانوفسکی، سفیر آمریکا در عراق

اربیل (کوردستان٢٤) – سفیر آمریکا در عراق، می‌گوید که جامعه جهانی برای نابودی داعش، راه درازی را در پیش دارد.

دفتر رسانه ای مشاور امنیت ملی عراق، در بیانیه‌ای اعلام کرد که قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق و آلینا رومانوفسکی، سفیر آمریکا در این کشور، روز سه‌شنبه با هم دیدار کرده‌ و در مورد ادامه همکاری‌ها برای مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه، گفتگو کرده‌اند.

در بیانیه آمده است که دو طرف آخرین تحولات سیاسی و امنیتی عراق و منطقه را بررسی نموده و بر " لزوم بستن اردوگاه الهول و پایان دادن به مسئله آن" در سوریه تاکید کرده و اقدامات لازم برای جلوگیری از "ظهور نسل جدیدی از تروریست‌های داعش" را ضرورت دانسته‌اند.

همچنین الاعرجی با تاکید بر "اهمیت انسجام جامعه جهانی در برابر تروریسم"، خاطرنشان کرده که حادثه بمب‌گذاری در استانبول، یک اقدام تروریستی بوده و "بایستی در برابر تروریسم در هر کجا که هست ایستادگی کرد و تا زمان نابودی به مبارزه با آن ادامه داد".

بیانیه تاکید کرده که رومانوفسکی نیز اظهار داشته است:"جامعه جهانی هنوز راه درازی برای نابودی داعش در پیش دارد" و حمایت مستمر ایالات متحده از دولت عراق و کمک به تقویت سرویس‌های امنیتی این کشور را در راستای آن لازم دانسته است.

سفیر آمریکا در عراق، خاطرنشان کرده که "کشورش بر برنامه‌های اقتصادی، بهداشتی و فرهنگی، حمایت از مبارزه با فساد و تقویت امنیت در عراق" تمرکز دارد.

ب.ن