پرزیدنت بارزانی ۶۱ سال پیش به نیروهای پیشمرگه پیوست

پرزیدنت بارزانی بیش از احراز هر منصبی به پیشمرگه بودن افتخار می‌کند

اربیل(کوردستان ۲۴)-۶۱ سال از پیوستن پرزیدنت بارزانی به صفوف نیروهای پیشمرگ کردستان می‌گذرد و در ۲۹ مارس ۱۹۶۲ به‌عنوان جوان‌ترین پیشمرگه در انقلاب ایلول شرکت کرد و در نگارش بسیاری از دستاوردها و خاطرات معروف تاریخی کوردستان نقش عمده‌ای داشت.

۶۱ سال از پیوستن پرزیدنت بارزانی به صفوف پیشمرگه‌های کوردستان می‌گذرد و ایشان همچنان بدون وقفه برای احقاق حقوق مردم کوردستان تلاش می‌کند و همیشه به پیشمرگه بودن افتخار می‌کند. پرزیدنت بارزانی در کارنامه‌ی پیشمرگه‌ای خود در انقلاب ایلول شرکت کرد و پس از وقفه‌ی انقلاب گولان به طور مستقیم بر نیروهای پیشمرگه‌ی کوردستان نظارت کرد و در نبرد‌ها متعددی علیه رژیم عراق شرکت کرد و چنانکه خود بارها گفته است، همه‌ی مناطق کوردستان از زاخو تا پنجوین را روستا به روستا طی کرده است.

پرزیدنت بارزانی در مورد موضوع استقلال کوردستان می‌گوید بسیار جای تعجب است که کسانی چنین پیش‌بینی می‌کنند که پس‌ازاین همه‌سال مبارزه و پیشمرگه بودن در مورد موضوعی سازش می‌کنم که همه‌ی عمر خود را به آن اختصاص داده‌ام.

پرزیدنت بارزانی در طول دوران سیاسی و پیشمرگه‌ای خود همواره تأکید کرده است که پیشمرگه‌ی کوردستان است و این رتبه از هر مقامی بالاتر است و بارها تأکید کرده است که ٢٠ می خاطره‌ای درخشان در زندگی اوست و همیشه به آن افتخار می‌کند.

با ورود داعش و کنترل بیشتر مناطق عراق، پرزیدنت بارزانی بار دیگر مستقیماً رهبری مبارزه با وحشی‌ترین گروه تروریستی جهان را چه به‌عنوان پیشمرگه و چه به‌عنوان رهبر خلق کورد، رهبری کرد و از کوردستان و مردم آن در برابر تروریست‌ها محافظت کرد.

پس از برگزاری رفراندوم استقلال کوردستان، زمانی که مردم کوردستان با اکثریت آرا به استقلال رأی دادند، یک طرح محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی برای از بین بردن تجربه‌ی اقلیم کوردستان وجود داشت و در ۱۶ اکتبر ۲۰۱۷، نیروهای عراقی با حمایت محلی از چندین طرف به اقلیم کوردستان حمله کردند و برای اشغال تمام خاک اقلیم کردستان تلاش کردند. اما دستور پرزیدنت بارزانی مبنی بر دفاع از خاک کوردستان و مقابله با نیروهای عراقی به این توطئه پایان داد و بار دیگر رؤیاهای دشمنان خلق کورد را تغییر داد.

/ا.م