پرزیدنت مسعود بارزانی: اقلیم کوردستان نه فقط خط قرمز بلکه خط مرگ است

"امیدوارم که قانون بودجه با حسن نیت اجرا شود"
پرزیدنت مسعود بارزانی
پرزیدنت مسعود بارزانی

اربیل (کوردستان٢٤) – پرزیدنت مسعود بارزانی، درباره آنچه در چند روز گذشته در نشست‌های مجلس نمایندگان عراق برای تصویب بودجه عمومی این کشور، روی داده است، پیامی منتشر کردند.

متن پیام:

به نام خداوند بخشنده و مهربان

مایه تاسف بسیار است که در چند روز گذشته، در مجلس نمایندگان عراق، تلاش‌هایی غیرمسئولانه و بر خلاف قانون اساسی با هدف تعمیق مشکلات و نقض حقوق مشروع مردم کوردستان به میان آمدند. همه طرف‌ها در جریان هستند که پیشتر گفتگو و توافق سازنده بین جریان‌های تشکیل دهنده ائتلاف اداره دولت و در راستای حل مشکلات انجام شدند، همچنین دولت فدرال عراق و دولت اقلیم کوردستان به نتایج و توافق بسیار مطلوب و مثبت دست یافتند، تا موانع رفع شوند و همه در خدمت ثبات کشور و رفاه و معیشت مردم باشند، اما متاسفانه برخی جریان‌های سیاسی به نحوی انکارگرایانه و غیرمسئولانه با دخل و تصرف در بندهای لایحه قانون بودجه، قصد داشتند که هیچ جایگاهی برای کیان اقلیم کوردستان باقی نگذارند، اما آن تلاش‌های غیرمسئولانه به نتیجه نرسیدند و خنثی شدند.

اتفاقات چند روز گذشته در مجلس نمایندگان عراق، چهره واقعی جریان‌های شئونیست و فرصت طلب و همه آنها را نشان داد که به تعهدات و امضای خود و حتی قانون اساسی احترام نمی‌گذارند.

حال که لایحه قانون بودجه در مجلس نمایندگان عراق تصویب شده است، امیدوارم که با حسن نیت اجرا شود.

با اینحال تاکید می‌کنیم که اقلیم کوردستان، ملک مردم کوردستان و حاصل خون مبارزات مردم کوردستان است و در برابر هر گونه تلاش برای دست‌درازی و بی‌پروایی برای برهم زدن و حذف اقلیم کوردستان، به شدت ایستادگی می‌کنیم. برای ما اقلیم کوردستان نه فقط خط قرمز، بلکه خط مرگ است و می‌گوییم یا کوردستان یا مرگ.

مسعود بارزانی

١١ ژوئن ٢٠٢٣   

 

ب.ن