عبداللطیف رشید و السودانی بر جلوگیری از تجاوز به اراضی عراق تاکید کردند

"بر حمایت از تلاش‌های دولت برای تحکیم امنیت و ثبات تاکید شد"
عبداللطیف رشید، رئیس جمهور عراق و محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق
عبداللطیف رشید، رئیس جمهور عراق و محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق

اربیل (کوردستان٢٤) – در نشست رئیس جمهور و نخست وزیر عراق، بر حفظ امنیت مرزها، جلوگیری از تجاوز به اراضی عراق و حاکمیت ملی این کشور، تاکید شده است.

دفتر رسانه‌ای نخست وزیر عراق، در بیانیه‌ای اعلام کرد که عصر روز پنجشنبه ٢٤ اوت، محمد شیاع السودانی، نخست وزیر، با عبداللطیف جمال رشید، رئیس جمهور عراق، دیدار داشته و در آن اوضاع سیاسی، امنیتی، اقتصادی و زیست محیطی عراق را بررسی کرده‌اند.

بر پایه بیانیه در این دیدار، بر حمایت از تلاش‌های دولت برای تحکیم امنیت و ثبات تاکید شده و رفع نیازهای شهروندان به عنوان اولویت دولت، مورد توجه قرار گرفته است.

در بیانیه آمده است که روسا درباره آمادگی برای برگزاری انتخابات استانی در پایان سال جاری و اهمیت مشارکت عراقی‌ها در آن، گفتگو کرده‌اند.

امنیت مرزها، جلوگیری از تجاوز به اراضی عراق و حاکمیت ملی این کشور، از دیگر موضوع‌های مورد گفتگو در نشست رئیس جمهور و نخست وزیر بوده‌اند. همچنین درباره بحران آب در عراق و پیامدهای آن بر زندگی شهروندان بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

بیانیه تاکید کرده است که روسا آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی، نقش عراق در همگرایی دیدگاه‌ها و ارتقای سطح امنیت و صلح بین کشورهای منطقه را نیز بررسی کرده‌اند.

ب.ن